İkitelli'de sürücüler kurtarılmayı bekliyor

Çarşamba 09.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009 13:48
ABONE OL
Sürücüler araçlarının üzerine çıkıp hayatta kalmaya çalışıyor. Havaalanı'na ulaşım felç oldu. Bağcılar ve Başakşehir'de alt katları su bastı. Felaket gibi yağan yağmur ilerleyen saatlerde Anadolu Yakası'nı da etkilemeye başlayacak.

İstanbul'da İkitelli Basın Ekspres yolu sabah erken saatlerde sel sularının altında kaldı. Yüzlerce araç sel sularının içinde kalınca İstanbullular canlarını kurtarmanın telaşına düştü. Sel suları araçların camlarına kadar yükseldi, herkes aracının üzerine çıkıp kurtarma ekiplerinin gelmesini beklemeye başladı.

Sel suları yağan şiddetli yağışın da etkisiyle yükselirken olay yerinde yeterli kurtarma ekibinin bulunmadığı gözlendi.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNLERİ

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

CANLI KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


YÜZLERCE KİŞİ KURTARILMAYI BEKLİYOR


Havaalanı'na ulaşımı da sağlayan Basın Ekspres yolunda halen yüzlerce kişi kurtarılmayı bekliyor... İkitelli Basın Ekspres Yolu'ndaki dere ve Bağcılar'daki Tavukçu Deresi taştı. Özellikle Bağcılar ve Başakşehir'de çok sayıda ev ve işyerine doldu. Yüzlerce araç sel sularında sürüklendi. Karayolunda yer yer 2 metreyi bulan sel sularında mahsur kalanlar, araçların üzerine çıkarak yardım beklemeye başladı. Belediye, Sivil Savunma ve itfaiye ekipleri mahsur kalan kişileri kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Meteoroloji yetkililerinin tüm uyarılarına karşın önlemlerin yetersiz kalması mağduriyeti arttırdı.