Deprem fırsatçıları

Konya'da, kendilerini polis olarak tanıtarak vatandaşlardan evlerini boşaltmalarını isteyen kişiler olduğu yönünde 155 polis imdat hattına 2 binin üzerinde ihbar geldi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 11.09.2009 15:39 ABONE OL
Konya'da meydana gelen 4,5 ve 4,7 büyüklüğündeki depremlerin ardından, vatandaşlar arasında kulaktan kulağa ''Bugün saat 14:00'e kadar yıkıcı bir deprem olacak'' söylentisi hızla yayıldı. Aynı zamanda büyük deprem olacağına ilişkin belediye tarafından anons yapıldığı söylentisinin de etkisiyle vatandaşlar birbirlerini arayarak, birbirlerini kapalı mekanlarda bulunmamaları konusunda uyardı.

Kendilerini polis olarak tanıtarak vatandaşlardan evlerini boşaltmalarını isteyen kişiler olduğu yönünde 155 polis imdat hattına 2 binin üzerinde ihbar geldi. Polis yetkilileri, kesinlikle böyle bir uygulamaları olmadığını, bunun hırsızlık amacı taşıyan kötü niyetli kişilerce vatandaşlara söylendiğini düşündüklerini belirtti. 155 Polis İmdat hattını arayan vatandaşlara sakin olmaları, evlerini boşaltmalarını isteyen kişilere ise inanmamaları söylendi.

Öte yandan, kent merkezindeki önemli işhanlarındaki dükkanlar ve büroların çoğu, deprem olacağı söylentisine inanıldığı için boşaltıldı. Adalhan, Ergün İşhanı, Demirci İş Merkezi gibi yerlerde çalışanlara, iş yeri sahipleri tarafından bugün izinli oldukları duyuruldu. Özellikle eski bina olan işhanlarında dükkan ve iş yerlerinin yüzde 90'ından fazlasının iş yeri sahiplerince tatil edildiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU