Sel dün de fazla mesai yaptı

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 11.09.2009 ABONE OL
İstanbul'da önceki akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısına kadar etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Bağcılar, Arnavutköy, Esenler, Merter, Bakırköy, Küçükçekmece, Hadımköy, Başakşehir, Bahçelievler, Bahçeşehir gibi ilçelerde su baskınları yaşandı. Özellikle Bağcılar'da Papaz Deresi'nin taşmasıyla Kazımkarabekir Mahallesi ile Yeni Mahalle su altında kaldı. Sokaklar adeta dereyi andırırken, binaların bodrum katları suyla doldu.ÖĞRENCİ YURDUNU SU BASTI
Canlarını kurtarmak için kendilerini dışarı atan vatandaşlar suların tahliye edilmesi için İSKİ ve itfaiyeden yardım istedi ve gece boyunca evlerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı. İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, 3 günde 1432 ev ve işyerini su bastı. Bunların 316'sının tahliyesini vatandaşların kendisi, diğerlerini de kurumlar gerçekleştirdi. Ayamama Deresi'nin taşması sonucu da bölgede su birikintileri oluştu. Çay bahçeleri ve dükkânların sular altında kaldığı Ataköy'de, Ataköy Camisi'nin altındaki öğrenci yurdunu su bastı.

OKULLAR BİR GÜN TATİL
İstanbul Valisi Muammer Güler'in, "Bu akşam ve yarın Anadolu yakasında şiddetli yağmur etkili olacak. Yeni seller yaşanabilir. Hafta sonu yoğun bir yağış İstanbul'u bekliyor. Allah bizi korusun" uyarısı etkili oldu. Ders yılı başlamadan iki hafta önce eğitime başlayan okullar bir günlük tatile girdi. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri Koç, Şişli Terakki, Işık, MEF, Bilfen, Eyüpoğlu ve Yabancı dille eğitim veren yabancı okulların cuma günü tatil edildiğini açıkladılar. Öte yandan yağışlı hava Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde de sele neden oldu. Sel sularına kapılan 50 yaşındaki Ahmet Erdemli yaşamını yitirdi. Erdemli'nin sürüklenen cesedi dere kenarında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU