Polise karşı köpekli direniş

Pazar 13.09.2009 14:04
Güncelleme: Pazar 13.09.2009 16:12
ABONE OL
Erzurum'da etrafı onlarca köpekle kuşatılmış olarak korunan eve maskeli bir operasyon düzenleyen polis, zorla alıkonularak fuhuş yapmaya zorlandığı iddia edilen evli kadını kurtardı, 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne gelen ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Çırçır mahallesinde harabe görünümlü bir eve operasyon düzenledi. Bahçe duvarlarıyla çevrili evin etrafı çok sayıda resmi ve sivil polis ekipleri tarafından kuşatılırken, içeride çok sayıda çeşitli cinslerde saldırgan köpeklerin olduğu görüldü.

Bunun üzerine ilgili kurumlardan ekipler çağrılarak saldırgan köpekler silahlarla vurularak uyuşturuldu. Daha sonra köpekler birer birer evden çıkarılarak başıboş hayvan toplama aracına götürüldü.

Köpeklerden arındırılan evin içerisine maske takarak operasyon düzenleyen polis ekipleri evli olduğu öğrenilen ve kaçırılarak zorla fuhuş yapmaya sürüklendiği ileri sürülen E.E. isimli kadını kurtarırken, şüpheli Z.H.Ş. ile S.A. gözaltına alındı.

Emniyette yapılan sorgulamaların ardından şüpheli olarak gözaltına alınan S.A. isimli erkek, adli mercilerce serbest bırakılırken, Z.H.Ş. isimli kadın, "fuhşa teşvik, aracılık ve yer temini" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan aynı eve geçtiğimiz yıl da zorla alıkonulduğu ileri sürülen 15 yaşındaki bir kızı kurtarmak için operasyon gerçekleştirmiş, aralarında ''pitbull'' cinslerinin de bulunduğu 20'ye yakın köpek sebebiyle polisler tarafından uzun süre eve yaklaşılamamıştı.