Linç edilmek istendi

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 17.09.2009 11:18 ABONE OL
Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, Çocuk Şube Müdürlüğü'nden çıkarıldığı sırada, vatandaşlarca linç edilmek istendi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Gece saatlerinde avukatı ile birlikte polise teslim edilen Cem Garipoğlu sağlık kontrolünün ardından önce Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Yaşının küçük olması nedeniyle buradan Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen Garipoğlu geceyi burada geçirdi. Saat 10:20 sıralarında ise polis merkezinden yoğun güvenlik önlemleri altında çıkarıldı. Çocuk Şube önündeki Gazi Caddesi de bu sırada trafiğe kapatıldı. Çıkış sırasında şube önünde toplanan vatandaşlar Garipoğlu'nu kornalar ve ıslıklarla protesto etti. Bazı vatandaşlar Garipoğlu'nun bindirildiği araca saldırmaya çalıştı.

Çok sayıda basın mensubunun takip ettiği çıkış anı sırasında kameramanlar ve foto muhabirleri arasında izdiham yaşandı.

Cem Garipoğlu, Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Yine yoğun güvenlik önlemleri altında hastaneye giriş yapan Garipoğlu'ndan kimlik tespiti için kan alındı.

Ardından hastaneden çıkarılan Garipoğlu, Sirkeci'deki İstanbul Çocuk Mahkemesi'ne getirildi. Mahkeme önündeki güvenlik önlemleri ise dikkat çekti. Çevik kuvvet polisleri, mahkeme binası önünde adeta etten duvar ördü. Cem Garipoğlu, yoğun güvenlik önlemleri altında mahkeme binasına giriş yaptı.
Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu, yoğun güvenlik önlemleri altında İstanbul Çocuk Mahkemesi'ne getirildi. Garipoğlu'nun sorgusuna pedagog, psikolog ve sosyal hizmetler uzmanın da katılacağı öğrenildi.

Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Cem Garipoğlu, vatandaşların yoğun tepkisi altında İstanbul Çocuk Mahkemesi'ne sevk edildi. Yoğun güvenlik önlemi altında binadan ayrılan Cem Garipoğlu'nun üzerindeki polis yeleği dikkatlerden kaçmadı. Garipoğlu, Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık konrolünden geçirildikten sonra Çocuk Mahkemesi'ne getirildi. Cem Garipoğlu'nun adliyeye getirilmesi sırasında da yine yoğun güvenlik önlemi alındı. Tepkileri önlemek için vatandaşlar adliye çevresinden uzaklaştırıldı.

Bu arada, Cem Garipoğlu'nun savcılık sorgusuna; Çocuk Mahkemeleri Savcısı Mustafa Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, pedagog, psikolog, sosyal hizmetler uzmanı ile Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya'nın katılacağı öğrenildi. Savcılığın tutuklama talebiyle sevki durumunda ise Garipoğlu'nun İstanbul 3 Nolu Çocuk Mahkemesi'nde ifade vereceği belirtildi. Tutuklama kararı çıkarsa da Garipoğlu'nun Maltepe Çocuk Cezaevi'ne konulacağı öğrenildi.


GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI

AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO

BUGÜN NELER OLDU