İşte Cem'in ilk ifadesi

Son yılların en korkunç cinayetlerinden birinin faili, Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu, 197 günün sonunda dün gece saat 00.45’te İstanbul Bahçelievler'de Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya tarafından polise teslim edildi.

Perşembe 17.09.2009 08:45
Güncelleme: Perşembe 17.09.2009 22:13
ABONE OL
Aytekin Kaya, "Cem teslim olmak istediğini söyledi. Söylenen yerden aldım getirdim. İlk sözü 'Babamın ilgisi yok. Tutuklanan babama çok üzüldüm' oldu" dedi. Cem'in teslim edildikten sonra 'Pişmanım' dediği öğrenildi."CESET BAVULA SIĞMADIĞI İÇİN BAŞINI KESTİM"

Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu'nun İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki polislerle sohbeti sırasında, "Ceset bavula sığmadığı için başını kestim" dediği öğrenildi.

Garipoğlu'nun, hiç yurt dışına çıkmadığını söylediği, babasının hapiste olmasına üzüldüğü için de teslim olmayı istediği belirtildi.

Cem Garipoğlu'nun Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanmadığı bildirildi. Garipoğlu'nun polislerle sohbeti sırasında, tanımadığı bir kişi tarafından bilmediği bir eve götürüldüğü, evin de bahçeli olduğunu söylediği öğrenildi. Cinayet günü Münevver'i okuldan aldığını kaydeden Garipoğlu'nun, annesini arayarak bir arkadaşıyla eve geleceğini ifade ettiği, cinayetten pişmanlık duyduğunu belirterek, "Keşke o ölmesiydi ben ölseydim." dediği bildirildi. Polislerin cesedin kafasını niçin kestiği yönündeki sorusuna da, "Bavula sığmadığı" için yanıtını verdiği öğrenildi.

Cem Garipoğlu'nun ayrıca, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildiği sırada psikolojisinin iyi olmadığı, eli ve ayağının titrediği ifade edildi.

CEM'İN İLK SÖZÜ: "BABAMA ÇOK ÜZÜLDÜM"


Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya, "Cem teslim olmak istediğini söyledi. Söylenen yerden aldım getirdim. Normal değildi. Büyük travma içinde gördüm Cem'i. İlk sözü 'tutuklanan babama çok üzüldüm' oldu" dedi.

"Teslim edileceğinden benim de bugün haberim oldu." diyen avukat Kaya, "Cem'i E-5'in kenarından aldım. Çocuk yalnızdı. Haberim vardı orada olacağından. Bürom Bakırköy'de arabayla 10-15 dakikada gittim. Cem'i aldığım yer Bakırköy Bahçelievler sapağında E-5 bağlantı yollarından biriydi. Bana çocuğu teslim etmek için telefon eden kişi ailesinden biri değildi."

LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ - VİDEO

GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI


AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO