"Kanat'ın kızıyla oğlum şirket kurdu ama ayrıldılar"

Perşembe 17.09.2009
ABONE OL
BEŞİKTAŞ Adliyesi'nde savcılığa ifade vermeden önce telefonla AA muhabirinin sorularını yanıtlayan polis müdürü Emin Arslan, "İddiaların hepsinin çarpık olduğunu, gerçeklerin ters yüz edildiğini'' savundu. Gazetelerde yer alan iddiaların "asılsız olduğunu'' savunan Arslan, oğlu ile Habib Kanat'ın kızının ortak bir şirket kurduğunu, oğlunun söz konusu şirkete yüzde 20 ortak olduğunu söyledi. Oğlunun kurulan şirkette maaşlı çalıştığını belirten Arslan, şunları kaydetti: "Demişler ki 'benim oğlum bilmem kim ile ortak.' Hayır. Onun kızı ile benim oğlum emek karşılığı yüzde 20 civarında. Onlar parası, benim oğlum emeği karşılığı. Benim oğlum bilgisayarcıdır. Yurtdışından bilgisayar getireceklerdi, işlemedi. Benim oğlum maaşlı gibi çalıştı orada. Kazansalardı para alacaktı. Yarı yolda da anlaşamadı. 7-8 ay sonra ceketini aldı çıktı. Borçlarını ödeyebilmek için de arabasını sattı. Yani burada sigortalı maaşla çalıştığı yerde 'bilmem kaç para yatırmışda bilmem kaç para ile ayrılmış' bunlar banka kayıtlarında ve şirket kayıtlarında var. İncelemeden böyle bir yayın yapılmasını doğru bulmuyorum.''

"BÖYLE ŞEREFSİZLİKLE KARŞILAŞMAMIŞTIM"
Hüseyin Rıza Işık ile kendisinin hiçbir ilgisi olmadığını ifade eden Arslan, şöyle devam etti: "İddialarla ilgili gizlilik yasağı olmasına rağmen bütünün belirli parçaları kamuoyu oluşturmak için kasıtlı lanse ediliyor. Görev için yapılan, yürütülen ilişkiler ustaca çarpıtılıyor. Bu konuda yardımcı olan kişiye 'arkadaş sen yardımcı ol başına bir şey gelmez senin ele verdiğin adamlar seni öldüremez, devlet seni korur' denilen yerler anında çevrildi 'biz seni koruruz sen istediğin gibi mal sat' denildi. Bu kadar çirkin. 40 yıllık meslek hayatımda her konuyla karşılaşmıştım. Böyle bir şerefsizlikle karşılaşmamıştım.

"BOĞAZIMDAN BİLEREK HARAM LOKMA GEÇMEDİ"
Gizlilik kararına rağmen hakkındaki haberlerin çarpıtılarak verildiğini söyleyen Arslan, şöyle devam etti: "Bütün gazetelerde yazıyor, Hüseyin Rıza, İstanbul Üniversitesi'nde bir doçentti. Akrabalarımdan biri de orada öğretim görevlisi. Onunla benim bir şeyim yok, bir defa görüştüm. Bazı gazetelere servis yapıldı. Kasıtlı olarak kamuoyu oluşturulmaya çalışıldı. Benim dostlarım, arkadaşlarım, meslektaşlarım şunu bilsinler; ben gerçekten bilerek boğazından haram lokma geçmiş bir kişi değilim. Bulunduğum noktaya siyasi tavassutla değil, tırnaklarımla kazıyarak geldim. 10 yıl önce yaptığım ulusal ve uluslararası operasyonları arkadaşlarım iyi bilir. Lütfen yalan yanlış bilgilerle çocuklarımı, ailemi hırpalamasınlar."