Kaçırdıkları kuyumcuyu boğup gömdüler

İstanbul Pendik'te yaklaşık 10 gün önce ortadan kaybolan kuyumcunun Ankara'nın Elmadağ ilçesinde öldürüldüğü ortaya çıktı.

Cumartesi 19.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 19.09.2009 16:32
ABONE OL
Başlatılan soruşturma sonucu, organize suç örgütü tarafından kaçırıldıktan sonra boğularak öldürüldüğü anlaşılan kuyumcunun cesedi, yakalanan zanlıların gösterdiği yerden çıkarıldı.

İstanbul'da kuyumculuk yapan Abdurrahman Gülsever, 9 eylülde evinin önünden silah zoruyla kaçırıldı.Ailesi kendisinden haber alınamayan Gülsever için polise müracaat etti. Pendik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada yapılan video kayıtları ve teknik takip sonucunda gerçek ortaya çıktı. Aralarında mesleklerinden atılmış 'Paşa' kod adlı eski özel harekat binbaşı İlyas K. ile yine görevden atılmış eski uzman çavuş ve Mine D. isminde bir bayandan oluşan 6 kişilik çetenin cinayeti işlediği anlaşıldı.

Yakalanan şahısların bu bölgede görev yapmaları ve buraları iyi biliyor olması nedeniyle yer olarak burayı seçtikleri belirtiliyor. Yapılan sorgu sonrasında, adı geçen şahısların, kaçırdıkları işadamını, istedikleri yüklü miktardaki parayı alamayınca, Ankara'nın Elmadağ ilçesi Deliler köyüne getirerek burada iple boğdukları ve cesedi, Edige köyü Ustabay çiftliği girişinde bir tarlaya gömdükleri belirtildi.

Şahısların olay yerini göstermesi üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, bahsi geçen yere gelerek kazı çalışmaları başlattı. Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir ve Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yıldırım'ın katıldığı kazı çalışmalarına ayrıca Ankara ve İstanbul'dan ekipler geldi. Yaklaşık iki saat süren çalışmalar sonrasında sanıkların gösterdiği yerden Gülsever'in cesedi çıkartıldı. Gülsever'in öldürüldükten sonra kıyafetiyle gömüldüğü gözlendi.

Şahısların, Abdurrahman Gülsever'in aracını Yozgat Yerköy'de boş bir arazide yakarak yer saptırma yoluna gittiği kaydedildi. Diğer taraftan Abdurrahman Gülsever için Adalet ve İçişleri Bakanlığı'nın yanı sıra Başbakanlık birimlerinin de bilgi aldığı ve konuyu takip ettiği belirtiliyor. Gülsever, Muş'taki önde gelen aşiretlerden birinin mensubu ve yaklaşık 10 kuyumcu firmasının sahibi olması ile dikkat çeken bir isimdi.