Güler: "Karabulut cinayetinde cevap bulmayan sorular soruşturma aşamasında"

Güler, Karabulut cinayetinde cevap bulmayan soruların bir kısmının soruşturma aşamasında olduğunu belirtti.

Pazar 20.09.2009 15:01
ABONE OL
İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili cevap bulmayan soruların bir kısmının soruşturma, bir kısmının ise yargılama aşamasında olduğunu belirterek, "Cumhuriyet Savcısı tüm delilleri değerlendirecek, gerekirse polise havale edecek" dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hamza Celepoğlu, emniyet mensupları ile bayramlaşma törenine katıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Polis Kongre ve Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törene eşleriyle katılan Güler, Çapkın ve Celepoğlu, emniyet mensupları ve aileleriyle tek tek bayramlaştı. Törenin sonunda basın mensuplarının Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili sorularına cevap veren Güler, "Sürmekte olan davayla ilgili söyleyebileceğimiz bir şey yok. Ama arkadaşlar titizlikle çalıştılar. Kamuoyunun beklentilerini yerine getirdiler. Devletin sözünü tutmasına vesile oldular" diye konuştu.

İstanbul'da faili meçhul cinayet kalmayacağının altını çizen Güler, "Polisimiz elinden gelen gayreti gösteriyor" şeklinde konuştu. Vali Muammer Güler, soruşturma kapsamında yeni gözaltılar olup olmayacağı sorusu üzerine, "Cevap bulmayan soruların bir kısmı soruşturma aşamasında, bir kısmı ise yargılama aşamasında. Cumhuriyet Savcısı tüm delilleri değerlendirecek, gerekirse polise havale edecek. Sonuç itibariyle bu çelişkilerin hepsi mahkemede izole olur" dedi.

İl Emniyet Müdürü Çapkın ise, "Cem Garipoğlu artık adliyeye havale edildi. Oradaki soruşturmaya göre yeni durumlar ortaya çıkarsa, polisin soruşturması gereken konuların gereği yapılacak. Hiçbir şey gölgede ve karanlıkta kalmayacak. Bundan herkes emin olmalıdır. Kamuoyunun çok yakından takip ettiği, ilgilendiği ve bizimde kapatmadığımız dosyalar üzerinde yoğun bir çaba içerisindeyiz" diye konuştu. Çapkın, baba Süreyya Karabulut'un iddialarının da araştırıldığını söyledi.