Bayram ziyareti yolunda infaz

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 21.09.2009 10:11 ABONE OL
Beykoz'da otomobilleriyle çocuklarına bayram ziyaretine giden İfaket Kutlu Ata ve Haydar Kabak isimli dini nikahlı çift, önleri kesilen kimliği belirsiz kişiler tarafından oto içerisinde kurşun yağmuruna tutuldu.

İfaket Kutlu Ata olay yerinde hayatını kaybederken, müteahhitlik yaptığı öğrenilen Haydar Kabak ise kaldırıldığı Paşabahçe Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Bir süredir tehditler aldığı öğrenilen çiftin alacak verecek meselesinden öldürüldüğü tahmin ediliyor. Polis, öğretmenlik yapan C.A. isimli şahsı arıyor.

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde işlenen cinayet Beykoz Soğuksu, Karlı Mahallesi, Gazi Tufan Durak Sokak üzerinde meydana geldi. İnşaat işleri ve ev alım satım işleri yapan Haydar Kabak'ın (56) bazı müşterileriyle bir süredir ev alım satımı nedeniyle anlaşmazlık içinde olduğu, bu nedenle de tehditler aldığı ve geçtiğimiz cuma günü Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre 5 yıl önce, 3 çocuk annesi İfaket Kutlu Ata (55) ile dini nikahla evlenen Kabak, Karanfil Sokak'taki evlerinden 17.30 sıralarında 59 PS 363 plakalı Mercedes marka otomobillerine binerek Tokatköy'deki oğullarına bayram ziyaretine gitmek istedi. Ata ve Kabak, yaklaşık 500 metre ilerideki Gazi Tufan Durak Sokak üzerine geldiğinde önleri bir otomobil tarafından kesildi. Araçtan inen şahıslar, direksiyon başındaki Haydar Kabak'ın kafasına bir el ateş etti. Şahıslar, eşini korumak isteyen İfaket Kutlu Ata'yı da kurşunladıktan sonra otomobilleriyle hızla olay yerinden kaçtı. Yardıma gelen mahalle sakinleri, otomobil içerisinde kanlar içinde yatan ve yaşadığı belirlenen Kabak'ı bir otomobile alarak Paşabahçe Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Oto içerisinden çıkartılan Ata'nın ise hayatını kaybettiği anlaşıldı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri de etrafta güvenlik kordonu oluşturarak olayla ilgili çalışmalarına başladı. Bu sırada öldürülen çiftin olay yerine gelen iki oğlu ile diğer yakınları Ata'yı yerde kanlar içinde görünce sinir krizleri geçirdi. Polis ekiplerinin incelemelerini tamamlamasının ardından Ata'nın cesedi Paşabahçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ata ve Kabak'ın cenazeleri daha sonra Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Polis ekipleri, görgü tanıklarının vermiş olduğu ifadeler doğrultusunda üç ayrı plaka elde etti. Plakalardan birinin ise 34 AE 4950 plakalı siyah Cilio marka otomobil olduğunun belirlenmesi üzerine bölge ekiplere yakalanması için anons edildi. Kabak'ın kendisine yönelik tehditlerle ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na yapmış olduğu müracaatında C.A. isimli bir öğretmenin ismini verdiği öğrenildi. Eşi ile birlikte öğretmenlik yaptığı C.A. ile Kabak arasında ev satışı nedeniyle alacak verecek konusunda sorunlar yaşandığı belirlendi. Olaydan yaklaşık 2 saat sonra C.A.'nın evine giden polis ekipleri C.A.'nın evini boşaltarak otomobilleriyle Bursa Karacabey'e doğru kaçtıkları yönünde bilgi alırken, zanlıların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.