Kuyumcudan önce avukat kaçırmışlar

Kuyumcu Abdurrahman Sever'i fidye için kaçırıp öldüren eski astsubay İlyas K.'nin daha önce bir avukatı kaçırmaktan 2 yıl tutuklu kaldığı belirlendi

Pazartesi 21.09.2009
Güncelleme: Pazartesi 21.09.2009
ABONE OL
Kuyumcu Abdurrahman Sever'i kaçırıp öldüren İlyas K.'nin daha önce de bir avukatı kaçırarak zorla senet ve ibraname imzalattığı ortaya çıktı. Ankara Elmadağ'daki bir tarlada cesedi bulunan İstanbul Pendik'te kuyumculuk yapan Abdurrahman Sever'in katil zanlıları olarak, disiplinsizlik nedeniyle ordudan atıldığı öğrenilen eski astsubay İlyas K. ve yine görevden atılmış eski bir uzman çavuş ile emlakçı Mine D.'nin de aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

JİTEM GÖREVLİSİ
Çetenin 2005'te de bir avukatı fidye için kaçırdığı ortaya çıktı. İlyas K.'nin 2 yıl cezaevinde kaldığı, halen davası devam eden olay şöyle gerçekleşti: Avukat Mustafa Çakan, kendilerini JİTEM görevlisi olarak tanıtan İlyas K. ve adamları tarafından kaçırıldı. Çakan'a, "Kokain ve eroin işine bulaşmıssın" diyen ve avukatlarının DGM emekli Başsavcısı Nusret Demirağ olduğunu söyleyen çete üyeleri Şile'ye 5-6 kilometre kala dağ başında Çakan'ı kelepçeleyip arabanın bagajına koydu. Çete, Nusret Demirağ tarafından hazırlandığı söylenen ibraname ve 3 adet 100'er bin dolarlık seneti imzalamak zorunda kalan Çakan'ın suç duyurusu ile yakalandı.