Cinayetin arkası aydınlatılacak...

Kızının ölümünden sonra ilk bayramda mezarına giden Süreyya Karabulut, "Söz, cinayetin arka bahçesi aydınlatılacak" dedi

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 22.09.2009 ABONE OL
Etiler'de cesedi bir çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut'un anne ve babası kızlarının mezarını ziyaret etti. Baba Süreyya Karabulut, "Buruk bir bayram geçiyorum. Kızımın başucunda söz veriyorum, cinayetin arka bahçesi aydınlatılacak" dedi.

MEZARINA GİTTİ

Cem Garipoğlu'nun tutuklanarak cezaevine konması Karabut ailesinin yüreğine biraz olsun su serpse de, acı yine aynı acı. Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile annesi Süreyya Karabulut, Ramazan Bayramı'nın başlamasıyla kızlarının mezarının bulunduğu Bolu'nun Mengen ilçesindeki Kayabaşı köyüne gitti. Aile ilk olarak köylüleriyle bayramlaştı. Dün öğleden sonra ise anne ve baba kızlarının Kayabaşı Mezarlığı'ndaki mezarlarını ziyaret etti. Anne Karabulut görüntü vermek istemediği için mezarlığın dışında kızı için dua okudu. Baba Karabulut ise kızının mezar başında bulunan tahtanın çamurlarını eliyle silip, toprağına dikili gülleri düzeltti, ardından da gözyaşlarına hakim olamadı. Kızı için dualar okuyan baba Karabulut daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı." Kızının korkunç bir şekilde öldürüldüğünü ve bu cinayetin artık 70 milyonun davası olduğunu söyleyen baba Karabulut, "Kızımın başucunda söz veriyorum. Adalet tecelli edecek, bu cinayetin arka bahçesi aydınlatılacak. Çok şey biliyorum. Konuşursam Türkiye yerinden oynar. İntiharın eşiğine gelmeme rağmen, Türkiye'nin iyiliği için konuşmuyorum. Yetkililerden cinayetin arka bahçesini aydınlatmasını bekliyorum. 4'ü asil 46'sı gönüllü 50 avukatımız adli süreci takip edecek" diye konuştu.

'70 MİLYON BENİMLE'
Kızının başını önüne eğmediği, dik durduğu için öldürüldüğünü söyleyen acılı baba, "Böyle bir cinayeti Allah hiçbir anaya babaya nasip etmesin. Bir gün ben de annesi de öleceğiz, bu mezara yatacağız. Kızımın verdiği mücadeleden dolayı şehit olduğunu düşünüyorum. Artık birileri 'benim gücüm, param, malım var, fakir ve garibana her türlü kötülüğü yaparım' diyemeyecek. 70 milyonun sevgisiyle ayakta duruyorum. Bu cinayet Başbakan Recep Tayyip Eroğan'ın da dediği gibi '100 yılın cinayeti' ve davası da 100 yılın davası olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU