Saniye saniye operasyon anı

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında bulunan Kazan Vadisi'nde 8 PKK terör örgütü üyesine yönelik operasyon saniye saniye kaydedildi.

Salı 22.09.2009 10:52
Güncelleme: Salı 22.09.2009 11:11
ABONE OL
Bir süre önce Çukurca ilçesinden 60 kilometre mesafede bulunan Kazan Vadisi'nde bir grup PKK terör örgütü üyesi ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 astsubay ile 1 uzman onbaşı şehit olmuş, 2 asker ise yaralanmıştı.

Bölgeyi tamamen abluka altına alan güvenlik güçleri operasyonun ikinci gününde PKK terör örgütü üyeleri ile sıcak temas sağlamış. PKK terör örgütü üyelerinin bulunduğu noktaların koordinatlarının belirlenmesi üzerine Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterler PKK üyelerinin üzerine bomba ve mermi yağdırmıştı.

Çatışmalarda PKK terör örgütünün Çukurca bölge sorumlusunun da aralarında bulunduğu yaklaşık 8 üyesi silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Çatışma anı ise çevrede bulunan bazı köylüler tarafından saniye saniye görüntülendi. Çatışmada 2 helikopter belirlenen koordinatların üzerine yağmur gibi bomba ve mermi yağdırıyor. Çevredeki köylüler ise evlerinden dışarı çıkmayarak çatışmaların hemen yanı başlarındaki alanda çıkmasının şaşkınlığını yaşıyorlardı. Çatışmada öldürülen 8 teröristin cesetleri ise Hakkari Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı.