Başbuğ'dan tüp bebek desteği talebi

Gazetecilere nereye gidecekleri son ana kadar söylenmedi. Hareketten sonra uçakta Mardin'e inileceği bilgisi verildi. Org. Başbuğ, Mardin'in ulaşım olanaklarındaki kolaylıklar için seçildiğini belirtti ve "Özel anlam yüklemeyin" dedi.
Karakoldaki askerlerle yemek de yiyen Org. Başbuğ ve komutanlara, mercimek çorba, İzmir köfte, nohutlu pilav, ayran, üzüm ve baklava ikram edildi. Askeri personel eşlerinin yaptığı kekler de misafirlere sunuldu. Başbuğ, yemeğini beğendiği aşçıya bayram hediyesi verdi.
Sınırtepe köyünde, kadınlı, erkekli, çocuklu kalabalık grupla tek tek tokalaşıp bayramlaşan Org. Başbuğ, köy çocuklarına 20 TL bayram harçlığının yanısıra içinde eğitim seti olan çanta dağıttı.
DTP milletvekili Emine Ayna için "Bize bir şey yapmıyor. Teröristlik yapıyor" tepkisini gösteren köylüye Başbuğ, "Siyaset bizim işimiz değil. O sizin işiniz" dedi.
Org. Başbuğ, Suriye'de akrabası olan köylülere de "Vizenin kalkması nasıl oldu?" diye sordu. "İyi oldu" cevabını alınca, "Hayırlı olsun" dedi.
Köy gezisinin en ilginç anı ise Sabahattin Doğan isimli vatandaşın Org. Başbuğ'un yanına gelerek, "Çocuğum olmuyor. Yardım edin" demesi oldu. Hayli şaşıran Başbuğ, Vali ile temas ederek tüp bebek tedavisi için yardım edilmesini istedi.

BUGÜN NELER OLDU