Hâkime 'Yasinciğim' tepkisi

Çarşamba 23.09.2009
ABONE OL
HRANT Dink Davası'nın 11'inci duruşması yaklaşırken; ailenin avukatlarından Kemal Aytaç Mahkeme Başkanı Erkan Canak'a tepki gösterdi. Aytaç, "Sanığa 'Yasinciğim, otur yerine' diyen bir mahkeme başkanı olur mu? Bu kadar önemli bir cinayet davasında sanıklarla senli benli konuşuyor" dedi. Aytaç, şunları söyledi:
Mahkeme başkanı bildik ve alışıldık bir tavır sergilemiyor. Sanıklarla senli benli konuşuyor. 'Yasin (Hayal) rahat dur yoksa atarım seni' diyor. Böyle hitap olur mu? 'Yasinciğim' diyor. Bu alışıldık bir tavır mıdır? Sanıkların aileye yönelik tüm tehditleri onun önünde oluyor.
Uluslararası takibe alınan bir dava bu. Bir duruşmada da, 'Fenerbahçe' muhabbeti yaptı. Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır ama bu mahkeme başkanı bu dava için talihsizliktir.

Cinayet davasında abuk sabuk bir süreç takip ediliyor. Bu durumdan da sanıklar karlı çıkıyor. Sanık vekillerinin bu kadar saygısız, şımarık ve yılışık davrandıklarına tanık olmadım.

PIŞPIŞLANIYOR

Ogün Samast, çok rahat. Bir insan öldürmüş, 'Pişmanım' demiş. Böyle diyen bir adam 30-40 kilo alır mı? Bu kadar ciddi bir davada herkese saldırgan davranıyorsan; demek ki pışpışlanıyorsun. Atom gibi bakılıyorsun demek ki?
Devlet içindeki kurumlar da Hrant Dink cinayetini açığa çıkaracak çaba içinde değiller.

https://www.sabah.com.tr