Münevver cinayetinde yeni gözaltılar

Çarşamba 23.09.2009 10:07
Güncelleme: Çarşamba 23.09.2009 16:51
ABONE OL
Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili soruşturmada katil zanlısı Cem Garipoğlu teslim edildikten sonra 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Garipoğlu'nun babasının şoförü ve eşi de bulunuyor.

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin bugün gözaltına alınanlar arasında zanlısı C.G'nin tutuklu babası N.G'nin şoförü A.B'nin de bulunduğu belirtildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün, cinayet zanlısı C.G'ye firarda olduğu dönemde yardım ve yataklık yapanları bulmak amacıyla başlattığı çalışma sürüyor.Bu kapsamda, C.G'nin babası N.G'nin şoförü A.B, şoförün eşi K.B. ile H.Ç. ve H.K. gözaltına alınarak, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine getirildi.

Soruşturma kasamında, G. ailesine ait şirketler grubunda satın alma müdürü olarak görev yaptığı ve bayram tatili için ailesinin yaşadığı Adana'ya giden M.K. da Seyhan ilçesinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. İstanbul'a gönderilen M.K'nın, operasyon sırasında, polislere ''Nerede kaldınız? Bekliyordum'' dediği öğrenildi.

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Adana'da gözaltına alınan Garipoğlu Şirketler Grubunun satın alma müdürü Mehmet K'nin bugün emekli olmayı planladığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden gelen ve Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince, gözaltına alınan Mehmet K'nın (47) bayram süresince kaldığı Reşatbey Mahallesi 5 Ocak Caddesi'ndeki evinde eşi Zeliha K. ve oğlunun kaldığı öğrenildi.

Evin kapısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeliha K, eşinin Garipoğlu'na ait şirkette çalıştığını, TMSF'ye devredilince de görevine devam ettiğin belirtti.

Eşinin 15 yıl Sabancı ailesine ait bir firmada çalıştıktan sonra Adana'da restoran açtığını anlatan Zeliha K, burada Garipoğlu ailesiyle tanıştığını, daha sonra onların teklifi üzerine İstanbul'a gittiğini söyledi.

Zeliha K, kendisinin de yaz aylarında İstanbul'da, kışın okul döneminde ise Adana'da yaşadığını, eşinin de bayram ziyaretine yanlarına geldiğini bildirdi.

Sabaha karşı gelen ekiplerin, kendisine ''Kocanızın ifadesini aldıktan sonra bırakacağız'' dediğini belirten Zeliha K, şunları kaydetti:

''Yarın geleceğini söylediler. Arabası, eşyası burada. 3 günlük izne gelmişti. Bugün emekli oluyordu ve doğum günüydü. Eşimin bu olaylarla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Garipoğlu ailesini tanımıyorum, akrabalığımız da yok. Burada restoran işletirken tanıştılar, eşimin 15 yıllık tecrübesi vardı. Profesyonelce davranıp oraya gitti. Yaklaşık 15 aydır orada çalışıyor.''

Zeliha K, Münevver Karabulut'un öldürülmesi ve cinayet zanlısıyla ilgili soruya, ''İnşallah cezasını çeker. Böyle bir olayı onaylayabilir miyim? Aklı başında olan hiç kimse bunu onaylamaz'' diye cevapladı.

İZMİR'DE OTEL BASILDI

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun arandığı dönemde, saklanmasına asker kökenli ''Ahmet'' adlı bir kişinin yardımcı olduğu iddialarının ortaya atılmasının ardından, İzmir polisine, bu kişinin Basmane semtindeki bir otelde kaldığı ihbarı geldi. İhbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, Basmane semtindeki otele giderek kayıtları inceledi. Kayıtlarda otelde ''Ahmet'' adında birinin kalmadığı belirlenirken, ''sahte kimlik'' kullanılmış olabileceği ihtimaline karşı tüm müşteri kayıtları incelendi. Polis şüphelendikleriyle tek tek görüştü. Ekipler, otelde kalan 2 kadını, ifadelerine başvurmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürdü.


LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ - VİDEO

GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI


AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO