NOTLAR.. NOTLAR..

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 24.09.2009 ABONE OL
EL Ad Properties isimli Musevi şirketinin Suudi'lerden 675 milyon dolara satın aldığı ve Başbakan Erdoğan'ın New York ziyareti boyunca ikameti olarak kullanacağı The Plaza oteli, Başbakan'ın kalacağı süre boyunca mönüsünü değiştirdi. Otel "helal" olarak adlandırılan yemek çeşitleri ve Ortadoğu yemeklerini servis ediyor.
BAŞBAKAN Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile görüştü. The Plaza Otel'de gerçekleşen görüşmede, iki ülke ilişkileri, bölge ve enerji konularının gündeme geldiği öğrenildi.
VİCDANA Çağrı Vakfı (Appeal of Conscience), ABD'nin New York kentinde düzenlenen törenle Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Muhtar Kent'e ödül verdi. Yüksek katılımın olduğu ödül töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen şeref konukları arasında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış bulundu.
DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, New York'taki ilk ikili temasını Türkevi'nde Gana Dışişleri Bakanı Muhammed Mumuni ile yaptı. Davutoğlu daha sonra Kamerun Dışişleri Bakanı Henri Eyebe Ayissi, Tanzanya Dışişleri Bakanı Kamillius Membe, Norveç Dışişleri Bakanı Jonas Gahr Store ve İKT Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ile görüştü.

BUGÜN NELER OLDU