Polisi böyle karşıladı: Sizi bekliyordum...

Adana'da gözaltına alınıp İstanbul'a getirilen Garipoğlu şirketleri satın alma müdürü Mehmet Karakayalı'nın eşi: Bugün doğum günüydü ve emekli olacaktı. Kocamın olayla bir ilgisi yok

Çarşamba 24.09.2009
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009
ABONE OL

MÜNEVVER Karabulut cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Cem Garipoğlu'nun saklanmasına yardım ettiği iddia edilen, Garipoğlu ailesine ait bir şirketin satın alma müdürü Mehmet Karakayalı Adana'da gözaltına alındı. Karakayalı'nın dün emekli olmayı planladığı ve evine gelen polisleri de, "Beni ne zaman alacaksınız? Ben de sizi bekliyordum" diye karşıladığı öğrenildi.

İSTANBUL'A YOLLADILAR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, teknik takibe takılan ve aileye ait bir şirketin 1.5 yıldır satın alma müdürlüğünü yapan Mehmet Karakayalı'nın (47) ailesiyle bayramlaşmak için Adana'ya gittiğini tespit etti. Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri İstanbul'dan gelen ekiple birlikte, satın alma müdürünün Reşatbey mahallesindeki soyadlarını taşıyan apartmana baskın düzenledi. Adana'da sorgulanmadan İstanbul'a gönderilen ve dün gece saat 23.00 sıralarında İstanbul polisine teslim edilen Karakayalı emniyet girişinde kendisini görüntülemeye çalışan basın mensuplarına "Benim hiçbirşeyle alakam yok" dedi. Karakayalı'nın, bugün gözaltına alınan diğer 5 şahısla birlikte çapraz sorguya alınması bekleniyor.

'BUGÜN EMEKLİ OLACAKTI'
Mehmet Karakayalı'nın daha önce de İstanbul'da gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest bırakıldığını belirten Adana İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, "Şüphelinin aracılık konusunda adı çok geçmiş. Şahıs zaten polislere 'Ne zaman beni alacaksınız? Bekliyordum' demiş. Cem Garipoğlu'nun nerede kaldığı, nereye gittiği, ne konuşulduğu konuları büyük ihtimalle açıklığa kavuşacak. Yakaladık ve teslim ettik" diye konuştu. Eşinin Adana'da açtığı restoranda Garipoğlu ailesiyle tanıştığını ve daha sonra onların teklifi üzerine İstanbul'a gittiğini söyleyen Zuhal Karakayalı ise kendisinin de yaz aylarında İstanbul'da, kışın okul döneminde ise Adana'da yaşadığını belirtti. Eşinin doğum gününde yakalandığını ve aynı gün emekli olacağını belirten Zuhal Karakayalı şöyle konuştu: "Polisler sabah eve geldi ve çok kibardılar. İfade almak üzere emniyete götürdüler. Eşim akşam geleceğini söyledi. Eşimin bugün hem doğum hem de emekli olacağı gündü. Böyle bir vahşete yorum yapılmaz. Eşimin olayla ilgili hiç bir bağlantısı yok. Bu konuda çok rahatım. Cem Garipoğlu da cezasını çeksin."