Çalışanların itirafı: Cem'i biz kaçırdık

Şoför Ahmet Batur, satın alma müdürü Karakayalı ve şirket çalışanı Habib Kurt, "Cem'i biz kaçırdık" dedi. "Ekmeğimi kaybetmekten korktum" diyen Batur, Cem Garipoğlu'nu nereye götürdüğünü ise söylemedi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 25.09.2009 ABONE OL
Cem Garipoğlu'nun 197 günlük firarı, Mehmet Nida Garipoğlu'nun adamlarının üçüncü sorgusunda aydınlandı. Şoför Ahmet Batur, satın alma müdürü Mehmet Karakayalı ve şirket çalışanı Habib Kurt, sorgunun 15'inci saatinde pes etti ve "Evet, Cem'i biz kaçırdık" dedi. Ahmet Batur, Mehmet Karakayalı ve Habib Kurt ilk olarak cinayetten bir ay sonra gözaltına alındı. Ancak her üçü de hem polise, hem de savcıya "Cem'i görmedik" diye ifade verdi. Bu ifadeleri çelişkili bulan dedektifler zanlıları serbest bıraktı ama teknik takibi sürdürdü. Fakat, Garipoğlu'nun adamları hiç açık vermedi. Polis, aynı isimleri bir ay önce tekrar gözaltına aldı. Amaç, Cem'in etrafındaki çemberi daraltmaktı. Nitekim, bu manevra sonuç verdi ve Cem yakalandı. Bu üç isim 23 Eylül'de üçüncü kez gözaltına alındı. Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen zanlılar ayrı ayrı odalara konuldu.BAZ İSTASYONU ELE VERDİ

Zanlıların üçü de, bir kez daha "Görmedik, duymadık, bilmiyoruz" diyerek üç maymunu oynadı. Ama bu kez bilmedikleri bir şey vardı: Baz kayıtları... Türk Telekominükasyon Başkanlığı'ndan alınan kayıtlara göre her üçü de aynı saatte, Mehmet Karakayalı'nın Büyükçekmece'deki evinde görünüyordu. "Avcı-2" diye anılan Cinayet Büro Amiri Fahrettin Gönbe, sorgu sırasında hem bu kayıtları, hem de psikolojik baskı unsurunu kullandı. Batur'a, "Biri senin çocuğunu öldürse, birileri de onu saklasa ne düşünürdün?" dedi. Bunun üzerine Batur konuşmaya başladı. Ahmet Batur, o geceyi şöyle anlattı: "Saat 22.00'ye doğru Mehmet Karakayalı aradı 'Çabuk gel' dedi. Habib Kurt da oradaydı. Sonra Nida Garipoğlu geldi. Yanında Cem vardı. Biz cinayetten habersizdik. Cem'i aldık. 1 saat Trakya yönüne gittikten sonra Cem'i teslim ettik." "Ekmeğimi kaybetmekten korktum" diyen Ahmet Batur, ısrarlı sorulara rağmen Cem Garipoğlu'nu kime ve nereye götürdüklerini söylemedi. Cem'e yardım ettiğini kabul eden Mehmet Karakayalı da, "Emekliliğime az kalmıştı. Patron istedi biz de yaptık" dedi.

LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ - VİDEO

GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI

AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEOBABA İKİNCİ SORGUDA SUSTU
Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, oğluyla kendi ifadesindeki çelişkiler nedeniyle yeniden sorgulandı. Garipoğlu, oğlunun cinayeti kendisine söylediğini itiraf etti, ancak savcının gözaltına alınanlar hakkındaki ve cinayet gecesi yaptığı telefon görüşmelerine ilişkin soruları yanıtsız bırakırken susma hakkını kullandı. Garipoğlu'nun avukatlarının tahliye talebi ise reddedildi. Avukat Metin Feyzioğlu baba ile oğlunun ifadelerinde çelişki olmadığını öne sürdü.

İLK KONAKLADIĞI EV BEYLİKDÜZÜ'NDE
Münevver Cinayetinin zanlısı Cem Garipoğlu'nun nerede saklandığı esrarını korurken, cinayetin hemen ardından 1.5 saat kaldığı Beylikdüzü'ndeki ilk evde arama yapıldı. Cem'in, gözaltındaki satın alma müdürü Mehmet Karakayalı'nın Güzelyurt Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi Profesörler sitesi A-Blok H-3'teki 32 numaralı dairede cinayet sonrasında 1.5 saat kaldığı belirlendi. Site sakinleri, 7. katta olağanüstü bir şey fark etmediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU