Polis Cem'in saklandığı evi buldu

Cuma 25.09.2009 09:52
Güncelleme: Cuma 25.09.2009 22:01
ABONE OL
Cem Garipoğlu'nun cinayetten sonra ilk gece nerede saklandığı tespit edildi.

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı C.G'ye firarı sırasında yardımcı oldukları öne sürülen kişilere yönelik çalışmada gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 4 kişiden 3'ü tutuklandı.

Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'nde, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz tarafından sorgulanan 4 kişiden H.Ç. serbest bırakılırken, katil zanlısı C.G'nin babası N.G'nin şoförü A.B, aile şirketinin satın alma müdürü M.K. ve şirket çalışanı H.K, nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıktı.

Mahkeme, A.B, M.K. ve H.K'nın tutuklanmasına karar verdi.

TUTUKLANAN 3 KİŞİ, METRİS CEZAEVİ'NE GÖNDERİLDİ

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı C.G'ye firarı sırasında yardımcı oldukları öne sürülen kişilere yönelik çalışma kapsamında tutuklanan 3 kişi, Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Mahkemenin tutuklama kararının ardından, katil zanlısı C.G'nin babası N.G'nin şoförü A.B, aile şirketinin satın alma müdürü M.K. ile şirket çalışanı H.K, güvenlik önlemleri altında Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'nden çıkarıldı.

Bu 3 kişi, emniyet görevlileri tarafından Metris Cezaevi'ne götürüldü.

Bu arada, A.B, M.K. ve H.K'nın, ''suçluyu kayırma'' ve ''delilleri karartma'' iddiasıyla tutuklandıkları öğrenildi.

Münevver Karabalut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun cinayetin ardından saklandığı ilk evin adresi tespit edildi. Polis, Garipoğlu'nun 1.5 saat kaldığı evden sonra nereye götürüldüğünü araştırıyor.

İŞTE O EV - VİDEO

Cem Garipoğlu'nun cinayeti işledikten sonra ilk önce götürüldüğü ev tespit edildi. İddiaya göre, cinayetin işlendiği gece baba Nida Garioğlu ile Cem Garipoğlu Bahçeşehir'de bir kafeteryada buluştu. Bir süre burada durum değerlendirmesi yapan Nida Garipoğlu, Cem'e kafeteryada beklemesini söyleyerek cinayetin işlendiği eve gitti. Polislerin evde olduğunu gören Garipoğlu tekrar kafeteryaya döndü. Burada bir takım görüşmeler yapan Garipoğlu, şuan gözaltında tutulan Mehmet Karakayalı ile Habip Kurt ile
irtibata geçti. Ardından Karakayalı ile Kurt'un Beylikdüzü Profesörler Sitesi'ndeki evine hareket ettiler. Nida ve Cem Garipoğlu burada yaklaşık 1.5 saat gizlendi. Evde kısa süre kalan Cem Garipoğlu'nun daha sonra nereye götürüldüğü ise henüz tespit edilemedi. Polis, Garipoğlu'nun 1.5 saat kaldığı evden sonra nereye götürüldüğünü araştırıyor.KAMURAN BATUR SERBEST BIRAKILDI

Soruşturma kapsamında Nida Garipoğlu'nun şoförü olan eşi Ahmet Batur ile birlikte gözaltına alınan Kamuran Batur, savcılık talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Batur, yüzünü gizlemeye çalıştı.

GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI

AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO