Turistlere tecavüz ettiği öne sürülen aşçı Hamza konuştu

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 28.09.2009 17:44 ABONE OL
İngiliz dergisi Take a Break tarafından gündeme getirilen, Muğla'nın Marmaris ilçesinde 1 yıl önce 4 turiste tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan ve 8 ay hapis yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Türk aşçı, kendisine komplo kurulduğunu öne sürdü.

Osmaniye'de yaşayan ve geçen yıl 3 İngiliz ve 1 Finlandiyalı turiste eğlence yerlerinden konakladıkları otele götürme bahanesiyle kandırarak tecavüz ettiği iddia edilen Türk aşçı Hamza K. (37), iddialarda bulunan kişileri tanımadığını ve birlikte olmadığını söyledi.

Hamza K, Osmaniye'de evli ve 4 çocuk babasıyken gittiği Muğla'nın Marmaris ilçesindeki turistik bir restoranda aşçı olarak çalışmaya başladığını, kursa giderek yabancı dil öğrendiğini, bu sırada tanıştığı İngiliz Sally Gormley ile birlikte olduğunu, ardından eşinden ayrıldığını ifade etti.

Yaklaşık 8 yıl birlikte yaşadığı Sally Gormley'den Alena (7) ve Cetrin (4) isimli çocukları olduğunu belirten Hamza K, şunları söyledi:

''Sally Gormley, çocuklarımızı İngiltere'de doğurdu ve ikisine de rızamı alarak benim soyadımı verdi. Pasaportlarında benim soyadım yazar. Hiç İngiltere'ye gitmedim, gitmek de istemedim ama çocuklarım geldi. Sally benim de Londra'ya gelmem konusunda ısrar ediyordu. Ancak ben Türkiye'de kalmak istedim. Bu konuda anlaşamıyorduk. İngiltere'deki dergiyle bana komplo kurdular. Tecavüz iddialarının hepsi yalan.''

İngiltere'deki dergide çıkan haber sonrasında çok sayıda İngiliz kadının kendisini aradığını ve bu kişilerin kendisini jigolo olarak gördüğünü, taciz edildiğini öne süren Hamza K, tecavüz olayına isminin karışmasından sonra işsiz kaldığını, hakkında dergi ve gazetelerde çıkan haberlerin ardından Türkiye'de adeta sapık muamelesiyle karşılaştığını ifade etti. Hiçbir firmanın kendisini işe almadığını belirten Hamza K, ''Asıl mağdur olan benim'' dedi.

Hamza K, geçen yıl Temmuz ayında, 3 İngiliz ve 1 Finlandiyalı turiste tecavüzle suçlanmış, 8 ay Muğla'da cezaevinde yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU