Gençlerin buzdolabı sevgisi

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 29.09.2009 17:45 ABONE OL
Sivas'ta üniversite öğrencisi oldukları bildirilen bir grup gencin, mezattan satın aldıkları ikinci el buzdolabı ile akşam saatlerinde kentin en işlek caddesinde fotoğraf çektirip, yeni eşyalarının yanında yaptıkları birbirinden ilginç ve gülünç hareketler bölgedeki MOBESE kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Sivas Emniyet Müdürlüğünce bir yıl önce uygulamaya konulan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kapsamında kentin çeşitli noktalarına konulan kameralara, yine birbirinden ilginç ve komik anlar ile yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları yansıdı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Üniversite eğitimi için kente geldikleri belirtilen gençlerin, mezattan satın aldıkları buzdolabı ile akşam saatlerinde şehrin en işlek yerlerinden İstasyon Caddesi'ndeki otobüs durağında fotoğraf çektirip yaptıkları birbirinden ilginç hareketler de bölgedeki MOBESE kameralarınca saniye saniye görüntülendi.
Gençlerin birbirlerine sarılıp buzdolabının yanında poz vermeleri, içerisine girmeleri, üzerine çıkmaları, sarıldıkları buzdolabı ile değişik açılardan fotoğraf çektirmeleri, izleyenleri güldürüyor.
Görüntülerde, gençler, daha sonra buzdolabını otobüs durağının arkasındaki apartmanda kaldıkları eve taşıyor.

TRAFİK KAZALARI

Gençlerin komik görüntülerinin yanı sıra kameralara, yaralamalı ve maddi hasarlı hasarlı trafik kazaları da yansıdı. Kameralarca görüntülenen trafik kazalarının genellikle kırmızı ışık ve benzeri kural ihlalleri ile sürücülerin dalgınlığı sonucu meydana geldiği gözleniyor.

Alibaba Caddesi Perşembe Pazarı Kavşağı'nda geri manevra yaparak giden bir otomobilin başka bir araca çarparak devrilmesine neden olduğu an, kameralara yansıyan trafik kazaları arasında en dikkati çeken kaza olarak göze çarpıyor.

MOBESE KAMERALARININ ÖNEMİ

Yetkililer, MOBESE sisteminin kent güvenliği açısından büyük önem arz ettiğini belirtiyor.
Sistemin hem suçların aydınlatılması açısından yararlı olduğunu, hem de suçlular için caydırıcı özellik taşıdığını belirten yetkililer, cadde ve sokakların kolayca denetlendiği bu sistemin halkın, can ve mal güvenliğinin korunması açısından da çok önemli olduğunu ifade ettiler.

BUGÜN NELER OLDU