İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Operasyonda ''eski bakan Yalım Erez'in kuzeni olduğu bildirilen Hüseyin E. ile eski milletvekili Mustafa Bayram'ın damadı Gökhan E'' de gözaltına alındı.

İstanbul'da düzenlenen iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 109 kilo 700 gram eroin ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 16 kişi arasında uyuşturucu kaçakçıları Urfi Çetinkaya, Hüseyin Baybaşin ve Cemal Nayır'la ilişkisi bulunanların da olduğu bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, uluslararası uyuşturucu madde ticareti yapan örgüt üyelerinin ve yurt dışına gönderilmesi planlanan uyuşturucu maddelerin ele geçirilmesi amacıyla yürütülen planlı çalışmalar sonucu Pendik, Bahçelievler ve Sultangazi'de belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Bahçelievler'de bir ev ile Pendik Kurtköy'de bir çiftliğe düzenlenen operasyonda 58 kilo 300 gram eroin ele geçirildi. Aynı adreslerde yapılan aramalarda 1 adet pres makinesi ve kalıpları ile eroin preslemede kullanılan malzemeler, 1 adet hassas terazi, 2'si ruhsatsız 4 adet tabanca, 5 adet şarjör, 247 adet dolu fişek ve uyuşturucu satışından elde edildiği tespit edilen 19 bin 700 ABD doları, 22 bin 500 avro ile 25 bin Türk Lirası bulundu. Malzemeler, silahlar ve paralara narkotik polisleri el koydu.

Emniyet yetkililerinin verdiği bilgiye göre, operasyonda ''eski bakan Yalım Erez'in kuzeni olduğu bildirilen Hüseyin E. ile eski milletvekili Mustafa Bayram'ın damadı Gökhan E'' de gözaltına alındı.
Yetkililer, gözaltına alınanlar diğer kişilerin de ''uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin'le bağlantılı İran uyruklu Mustafa M, uyuşturucu kaçakçısı Urfi Çetinkaya ile bağlantılı ve İspanya narkotik polisi tarafından aranan Kazi E, Abdülmecit E, Ozan E, Bülent D, Erkan D, Suna D, Yıldırım A, Özer G, Mustafa K, Mikail A, Ayhan S ve Cemal O'' olduğunu bildirdi.Şüpheliler emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

SARI BASIN KARTI SAHİBİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI

İstanbul'da düzenlenen bir başka uyuşturucu operasyonunda bir otomobilin torpido gözü, LPG tankı ve tamponundaki gizli bölmelere zulalanmış halde 51 kilo 400 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi göz altına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren narkotik polisleri Van'dan getirdiği uyuşturucuyu Avrupa ülkelerine götürmek istediği bildirilen Mehmet Sadık S'yi takibe aldı.

Takip sonucu uyuşturucuyu İstanbul'a getirdiği tespit edilen zanlı göz altına aldı.
Mehmet Sadık S'nin otomobilindeki gizli bölmelerde 51 kilo 400 gram eroin ele geçirildi. Ayrıca yapılan üst aramasında bir sarı basın kartı bulundu.

Şüphelinin emniyette verdiği ifadede 2000-2002 yılları arasında bir basın grubunda çalıştığını ve basın kartı aldığını söylediği bildirildi. Mehmet Sadık S. emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından çıkartıldığı mahkemede tutuklandı.

BİZE ULAŞIN