Haber turu

Boşanma nedeni borç para'
HALKIN Yükselişi Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Canan Öztürk'le boşanma davasının ikinci duruşmasında, asıl nedenin aldatma değil 400 bin dolarlık borç olduğunu söyledi. Eşi Canan Öztürk'ün oğluna 2006'da 400 bin doları borç verdiğini ve bu borcu 2008'de geri istedikten sonra bu gelişmelerin yaşandığını savunan Öztürk, "Asıl mesele para meselesidir" dedi.

Ahmet Türk'ün soyadı için suç duyurusu
BALIKESİR'DE yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan ve kendisi de Kürt kökenli olan Atiye Danış, Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün soyadının geri alınması için suç duyurusunda bulundu. Danış dilekçesinde; "Türk soyadı, kendisine yakışmadığından geri alınsın" dedi.

İran sınırında PKK ile çatışma: 3 ölü
VAN'IN Çaldıran ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle bir gurup PKK'lı terörist arasında çatışma çıktı. 3 terörist öldürüldü. Olay Çaldıran ilçesinin İran sınırındaki Oğul mevkisinde meydana geldi. Güvenlik tarama faaliyetine çıkan Jandarma Komando birliği bölgeye yeni sızdıkları anlaşılan bir gurup PKK'lı terörist ile karşılaştı. "Teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren grupla çıkan ve çatışmada 3 terörist öldürüldü. Diğer teröristlere yönelik operasyonun devam ettiği bölgeye helikopter ile takviye kuvvetlerin kaydırıldığı bildirildi.

BBP'den ELT cihazı iddiası
BÜYÜK
Birlik Partisi (BBP) lideri Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği kaza yapan helikoptere ruhsatlı olarak tescil edilen ELT cihazı ile Ulaştırma Bakanlığı'nın kendilerine gösterdiği cihazın birbirinden farklı olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Genel Başkan Yardımcı Dr. Ahmet Şanverdi de "Helikoptere tescil edilen ELT cihazı eski model" dedi.

BİZE ULAŞIN