Nişantaşı'nda iş kadınına telle infaz

Bir modaevinde satış pazarlama temsilcisi olan Esra Karsel, Teşvikiye Camisi'nin arkasında terk edilmiş bir otomobilin içinde telle boğulmuş olarak bulundu

NİŞANTAŞI'NDA bir modaevinde çalışan 39 yaşındaki Esra Karsel, Teşvikiye Camisi'nin arkasına terk edilmiş bir otomobilde telle boğulmuş halde bulundu. TMSF'nin el koyduğu Do-Re-Mi Çamaşırları'nın eski sahibinin eşi olan Karsel'in, akşam bir açılışa katılmak için işten çıktığı ve ortadan kaybolduğu öğrenildi.

BİR AÇILIŞA GİDİYORDU

TMSF tarafından el konulan Do-Re-Mi şirketlerinin eski sahibi olan ve bir bayram sabahı kalp krizi geçirerek vefat eden Ahmet Duran Baysal'ın eski eşi Esra Karsel, önceki akşam bir açılışa katılmak üzere, satış pazarlama temsilcisi olarak çalıştığı Pronovias Modaevi'nden çıktı. Ancak iki çocuk annesi olan Karsel'den bir daha haber alınamadı. Dün sabah, saat 08.30 sıralarında Teşvikiye Camisi'nin arka kapısının önünde 34 CNK 66 plakalı bir otomobil bulundu. Vatandaşların ihbarı üzerine otomobili inceleyen polis, arka koltukta üzerine battaniye örtülü bir kadın cesedi olduğunu gördü. Cesedin Esra Karsel'e ait olduğu ortaya çıktı. İlk inceleme sonucunda, Esra Karsel'in tel veya iple boğularak öldürüldüğü belirlendi.

OĞLUNUN DOĞUM GÜNÜYDÜ
İş arkadaşları, Karsel'in işe gelmemesi üzerine endişelendiklerini ve cinayeti duyunca büyük şok yaşadıklarını ifade etti. Esra Karsel'in, 16 yaşındaki Lise 2 öğrencisi oğlu Yiğit'in doğum gününde öldürüldüğü de anlaşıldı. Polis, Karsel'in 21 yaşındaki üniversite öğrencisi kızını ve oğlunu bilgilerine başvurmak için emniyete götürdü. Aşk veya gasp cinayeti ihtimali üzerinde duruluyor. Cesetten ve otomobil üzerinden toplanan parmak izlerinin incelendiği, bu şekilde faile ulaşılmaya çalışıldığı kaydedildi. Esra Karsel'in cesedinin bulunduğu otomobilin, kendi otomobilini takas ettiği bir arkadaşına ait olduğu da tespit edildi.

BİZE ULAŞIN