Konya'da kaybolan çocuklar Mersin'de bulundu

Konya'nın Kulu ilçesinde dün evlerinden ayrılan 3 çocuk, Mersin'de bulundu.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 10.10.2009 13:11 ABONE OL
Mersin Otogarı'na gelen 3 çocuk, bir otobüs firmasından Ankara'ya bilet almak istedi. Bilet satışı yapan firma yetkilisi, çocuklardan şüphelenmesi üzerine Otogar polisine haber verdi.

Yapılan incelemede, çocukların dün öğle saatlerinde ''okula gidiyoruz'' diyerek Konya'nın Kulu ilçesindeki evlerinden ayrıldıkları öğrenilen Tahir (13) ile kardeşi Davut Akyüz (11) ve arkadaşları İhsan Özer (11) olduğu tespit edildi.

Ceplerinden bir miktar para, sigara paketi ve bir de cep telefonu çıkan çocuklardan Tahin Akyüz, polise, aslen Mersinli olduklarını ve kente cenazeye katılmak üzere geldiklerini iddia ederek, buradan da Ankara'ya gideceklerini söyledi.

Polisinin yaptığı incelemenin ardından çocuklar, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Çocukların, işlemlerin tamamlanmasının ardından ailelerine teslim edileceği bildirildi.

Öte yandan; Kayseri'nin Talas ilçesinde 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahallede 11 yaşındaki Türkan Ay, Ramazan Bayramı'nın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılmış, ancak geri dönmemişti.

BUGÜN NELER OLDU