Katil torun çıktı

Salı 13.10.2009 18:23
Güncelleme: Salı 13.10.2009 18:26
ABONE OL
Esenyurt'ta 2006 yılında öldürülen Emine Sevim Pulut'un (65) katili torunu çıktı. Yaşlı kadının üniversite öğrencisi olan 19 yaşındaki torunu Tuğçe Y. cinayetin zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Tuğçe Y.'nin polise verdiği ifadesinde, kendisini parkta erkek arkadaşıyla gören ve ailesine söylemesinden çekindiği babaannesiyle tartıştığı ve öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Esenyurt Yenikent Mahallesi Ispartakula Caddesi 740 numarada 9 Ekim 2006'da 5 katlı apartmanın teras katında yaşayan Emine Sevim Pulut (65), öldürülmüş halde bulundu. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede yaşlı kadının başına kesici bir cisimle vurulduğunu ve boğazında derin izler belirledi. Yürütülen çalışmalarda ise zanlıya ulaşılamadı.

Soruşturmayı yürüten Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı, 2007 yılında cinayet dosyasını Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne devretti. Soruşturmayı yürüten Cinayet Büro dedektifleri, Adli Tıp Kurumu'ndan çıkan raporu inceledikten sonra zanlıya ulaşmak için yaşlı kadının ilişki içerisinde olduğu kişileri incelemeye aldı. Yapılan çalışmalarda yaşlı kadının öldürüldüğü 5 katlı apartman dairesinin tamamının, kendi aile bireylerine ait olduğu tespit edildi. Eşini yıllar önce Şanlıurfa'da terör baskınında kaybettiği belirlenen Pulut'un, 7 çocuk annesi olduğu ve çocuklarıyla 5 katlı apartmanı paylaşarak oturdukları bilgisine ulaşıldı. Pulut'un Erol Yiğit adlı oğlu ve bir torununun, 2005 yılında İstanbul'da işlenen bir cinayet suçundan cezaevinde yattığını öğrendi.

Ailenin profilini çıkartan polis, cinayetin işlendiği tarihlerde apartmana kimlerin gelip gittiğini tek tek tespit etti. O tarihlerde evde tadilat yapıldığı ve bazı evlerin mobilyalarının yenilendiği bilgisine de ulaşan polis, şüpheli birçok kişiyi incelemeye aldı. Aile bireylerini de takibe alan polis, Pulut'un Kırıkkale Üniversitesi Elektrik Bölümü ve Açıköğretim Kamu Yönetim öğrencisi olan 19 yaşındaki torunu Tüğçe Y.'nin, bazı arkadaşları ile yaptığı sohbetlerde, babaannesi aleyhine bazı konuşmalar yaptığı, onu hiç sevmediği ve iyi ki ölmüş dediği bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine Tuğçe Y., yakın takibe alındı. Çalışmaların delillendirilmesinin ardından operasyon düzenleyen polis, Tuğçe Y.'nin de aralarında bulunduğu aileden 7 kişiyi gözaltına aldı. Asayiş Şube'ye getirilen şüphelilerden Tuğçe Y.'nin, polisin 17 saat süren çapraz sorgusu sonunda cinayeti itiraf ettiği ileri sürüldü.

Polise babaannesini öldürdüğünü itiraf eden Tuğçe Y.'nin, "Benim babam cezaevinde. Tutucu bir aile yapımız var. Olay günü babaannem beni parkta erkek arkadaşımla gördü. Ben de çok korkmuştum. Beni akrabalarıma söylerse beni öldürürler diye korkmuştum. Kendisiyle konuşmak için babaannemin evine gittim. Konuştuk ve bana çok kızdı. Aramızda tartışma çıktı. Ben de evde bulunan keserle kafasına vurdum." dediği öğrenildi.

DEREDE SUÇ ALETİ ARANDI

Cinayeti lise öğrencisi olduğu zaman 16 yaşındayken işlediği öne sürülen Tuğçe Y., baba tarafını hiç sevmediğini ve baba tarafındaki akrabalarından hep şiddet gördüğünü söylediği öğrenildi. Zanlı Tuğçe Y.'nin, cinayetten sonra evden ayrılarak suç aleti keseri dereye attığını ve anneannesinin evine gittiğini belirtmesi üzerine bugün suç aletini attığı yerde arama yap. Esenyurt'ta çamurla kapanmış bir dere ağzında yapılan aramalarda suç aleti bulunamazken emniyet müdürlüğünde işlemleri tamamlanan Tuğçe Y., Küçükçekmece adliyesine sevk edildi.