Kaymakama suç duyurusu

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Bayındır İlçe Temsilciliği, bir toplantıda, eğitim başarısındaki düşüş nedeniyle erkek okul müdürlerine etek, kadın okul müdürlerine de pantolon giydireceğini söylediği iddia edilen Bayındır Kaymakamı Alaattin Aktaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Eğitim-Sen Bayındır İlçe Temsilcisi Şenol Memiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayındır Cumhuriyet Başsavcılığına iddiayla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını, konunun küçük bir özürle geçiştirilemeyeceğini belirtti.

Kaymakam Aktaş'ın sözlerinin hakaret ve aşağılama içerdiğini, çalışma huzurunu bozduğunu ve ''etek giydirme'' ifadesiyle cinsiyet ayrımcılığı yapıldığını savunan Şenol Memiş, Bayındır Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunun İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiğini söyledi.
İzmir'in Bayındır ilçesinde 9 Ekimde düzenlenen Halk Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, Kaymakam Alaattin Aktaş'ın erkek okul müdürlerine etek, kadın okul müdürlerine pantolon giydireceğini söylediği iddia edilmişti.

Aktaş, toplantıda, gayretli çalışmalara rağmen eğitimde istenen başarının gösterilememesinin kendisini üzdüğünü anlattığını belirterek, ''Meselenin önemine dikkati çekmek için 'Başarı sağlanması için gerekirse etek giymeyi konuşuruz' dedim. Bu esprili bir ifadeydi. Eğitime verilen öneme dikkati çekmek için söylenen bir ifadeydi. Şeklen bile olsa 'Etek giydireceğim' demedim'' demişti.

BİZE ULAŞIN