'Diziler dışında gündem yoğun'

Cuma 17.10.2009
Güncelleme: Cuma 16.10.2009
ABONE OL
AYRILIK DİZİSİ: Belli konular geldiğinde özerk kurum olarak görülüyor, belli konular geldiğinde de devletin yayın organı olarak değerlendiriliyor. Bu doğru bir şey değil. TRT özerk bir kurumdur, benim anladığım kadarıyla bu diziyi yapanlar da özel bir şirkettir. TRT, o özel şirketle bu diziyi yapmıştır. Bu tamamen o yayın politikaları içinde değerlendirilecek bir husustur."
SANSÜR YOK: Bakanlık resmi politikalarını yürütür, özerk kurumlar da kendi yayın çizgilerini takip ederler, biz buna da müdahale etmeyiz.
İSRAİL'İN TEPKİSİ: (İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy'nin temaslarına ilişkin soru üzerine) Büyükelçiler hangi ülkeden olursa olsun Türkiye'nin misafirleridir. İstedikleri zaman Dışişleri Bakanlığı ile görüşebilirler, zaten mevcudiyetlerinin amacı bu. Bakan olarak benimle görüşme ise ayrı, çok yoğunluk var. Bu yoğunluk içinde her şeyle ilgilenmek zorundayım. TV dizileri dışında, Bosna Hersek'ten Irak'a, Irak'tan Kafkaslara kadar Türkiye'nin gündemi yoğundur. Bu tarz şeylere ayıracak vaktimizin belli bir sınırı var.