Özgener yakında koltuğu bırakacak

Ankaraspor'un küme düşürülmesi olayında taraf olan Gökçek, federasyona kızgın. "Bu kavgaya sebep olanların o koltukta çok fazla oturacağına inanmıyorum" diyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, büyük oğlu Ahmet Gökçek'i Ankaragücü Spor Kulübü'nün başına getirişi büyük tepki aldı spor camiasında ve Ankaralılar arasında. Görüntüsüne baktığınızda sanırsınız ki 20'sini yeni devirmiş bir genç. Halbuki o 33 yaşında iki çocuk babası bir adam. Süper ligin gelmiş geçmiş en genç kulüp başkanı unvanını alan Ahmet Gökçek ilk kez konuştu. İşte o söyleşi...

Ligin en genç başkanısın değil mi? Gelmiş geçmiş en genç başkanı.

Çok tepki aldı bu durumun. Niye tepki alıyor anlamıyorum. Şöyle bir kavram oluşmuş. Kulüp başkanı dediğin o şehrin en zengin ve en kelli felli insanı olmalı. Zeka, teknik bilgi, eğitim hiç önemli değil. Ben kelli felli değilim ama aldığım eğitimimle, zekamla varolan bütün kulüp başkanlarını katlarım.

Çok iddialı sözler bunlar. Yalan mı yani? Bugüne kadar kulüp başkanları hiçbir alt yapısı olmadığı, futbol ile yakından uzaktan bir ilgisi olmadığı için hep kısa vadeli başarılar getirmiş. Bugün de öyle aslında. Şöyle bir baktığınızda Türkiye'de süper ligde bütün takımlar, büyük takımlar da dahil 3-4 kişiden fazla kişi sayamam futbol bilgisine sahip olan.

Senin yüzünden Ankaraspor'un başına gelenler çok tepki aldı. Buna ne diyorsun? Benim yüzümden değil. Ben bahaneyim asıl neden babam . Her iki takımın da onursal başkanı olarak görülüyor. Her iki kulübü de sanki o yönetecekmiş havası estirdiler. Halbuki böyle bir şey olması mümkün değildi ama bunu bu şekilde lanse ettiler ve bunun üzerinden de hukuka hiç dayanmayan bir yol çizdiler ve düşürdüler.

TFF ile aradaki kavga Ankaragücü'nün gidişatına zarar verecek gibi görünüyor. Ben bu kavgaya sebep olanların o koltukta çok fazla oturacaklarına inanmıyorum zaten.

Nasıl yani? TFF Başkanı Özgener'in çok yakında yaşanılan bu başarısızlıklardan sonra o koltuğu bırakacağına inanıyorum. Bırakması lazım. Böyle taraflı federasyon olmaz. Verilen cezalar çok abuk. Çok yıprandılar. Bu milli takımın başarısızlığı da federasyonu çok yıprattı. Ben yakın zaman içerisinde federasyonun değişeceğine inanıyorum.

Siz Mahmut Özgener'le tanışıyor musunuz? Çok iyi tanıyorum. Çeşme'de yazlık komşumuz. Mahmut Bey'in son zamanlarda aldığı kararlara çok şaşırıyorum. Özellikle benim hak mahrumiyeti bir cezam var. Üç ay maçlara giremiyorum, tribünde oturamıyorum.

Neden? Bilmiyorum. Öğrenmek için aradım kendisini. "Neden bana bu cezayı verdiniz? Sadece bunu bilmek istiyorum" dedim. Bana "Şu anda kafam çok karışık, buna düzgün cevap veremem, çocuğumu sallıyorum ben seni yarın arayayım" dedi. Ve o günden beri aramadı. Mahçuptu aslında. Çünkü yazlıkta oturup futbol üzerine sohbet ettiğimizde, bilgime, birikimime şaşırıp, "Ahmetciğim aferin sana. Sende olan bu bilgi birikim birçok futbol adamında yok" derdi. Çok saygı duyduğum bir insandı ama bu son yaptığı davranışlardan sonra bakış açım tamamen değişti.