Yalova'da cephanelik gibi sığınak

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 19.10.2009 19:16 ABONE OL
Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, içerisinde çok sayıda silah ve mühimmatın bulunduğu bir sığınak ortaya çıkarıldı. Jandarmanın yaptığı arazi arama tarama çalışmaları esnasında bulunan sığınaktaki cephaneliğin kime ait olduğu araştırılıyor.

Çınarcık İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bursa Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Ortaburun köyü Samanlı Dağları Yedi Pınar mevkisinde yaptıkları arama çalışmalarında yaklaşık 400 metrekare büyüklüğünde bir sığınak bulundu. Sığınakta yapılan aramada, 10 adet MKE yapımı kafile savunma tipi el bombası, 10 adet savunma tipi el bombası tapası, 1 adet Mat marka 1949 yapımı makineli tabanca ile bu tabancaya ait şarjör, bin 400 adet kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 19 adet G-3 piyade tüfeği fişeği, 20 adet 7.9 milimetre fişek, 167 adet bixi fişeği, 68 adet 9 milimetre fişek, 13 adet kalaşnikof şarşörü, 2 adet avcı bıçağı, 1 adet kama, 4 adet el dürbünü, 1 adet 50x70 santimetre ebadında siyah zemin üzerine beyaz işlemeli Arapça yazılı bez kumaş, iç çamaşırları, askeri malzemeler, bol miktarda yiyecek ile kırsal yaşamda ihtiyaç duyulan malzemeler ele geçirildi.

Jandarma ekiplerinin 12 Ekim'de de bu sığınağın 500 metre batısında başka bir sığınak daha ortaya çıkardıkları öğrenildi. Çıkarcık Kaymakamı Ş. Levent Elmacıoğlu, konuya ilişkin detaylı açıklamanın valilik tarafından yapılacağını bildirdi.