Cem Garipoğlu tatbikat için cinayetin işlendiği villada

Liseli Münevver Karabulut'un cezaevindeki katil zanlısı Cem Garipoğlu'na, cinayetin işlendiği Bahçeşehir'deki villada tatbikat yaptırıldı.

Liseli Münevver Karabulut'un cezaevindeki katil zanlısı Cem Garipoğlu, cinayete ilişkin tatbikat için Bahçeşehir'deki evine getirildi. Villa civarında yoğun güvenlik önlemleri alınırken, basın mensupları savcının talimatı üzerine bölgeden uzaklaştırıldı.

CEM GARİPOĞLU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Öldürüldükten sonra başı testere ile kesilerek gövdesinden ayrılan Münevver Karabulut'un cesedi, Etiler'deki bir çöp konteynırında bulunmuştu. Yapılan soruşturmalar neticesinde genç kızın, erkek arkadaşı Cem Garipoğlu'na ait Bahçeşehir'deki villada öldürüldüğü belirlenmişti.

Katil zanlısı olarak tutuklanan Cem Garipoğlu'nun, tatbikat için villaya getirileceği haberi üzerine Bahçeşehir'de hareketlilik erken saatlerde başladı. Polis ve özel harekat timleri önlemler kapsamında bölgede konuşlanırken, çok sayıda basın mensubu da erken saatlerden itibaren villaya akın etti.

Zanlının villaya getirilmesinden hemen önce, polis müdürleri basın mensuplarını bölgeden uzaklaşmaları konusunda uyardı. Kameralar bölgeden uzaklaşmadığı sürece tatbikatın gerçekleştirilmeyeceği yönünde ısrarla yapılan uyarıların ardından basın mensupları yayınlarını keserek villaya daha uzak bir noktaya gitmek zorunda kaldı.

Basın mensupları savcı talimatı üzerine bölgeden uzaklaşana kadar katil zanlısı cezaevi aracında bekletildi. Villaya iki cezaevi aracı getirilmesi dikkat çekti. Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde tutuklu bulunan Cem Garipoğlu, gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından villaya alındı.

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun, villada yaptırılan tatbikat sırasında savcının bazı soruları karşısında suskunluğunu koruduğu, cinayetin işlendiği noktayı da görmek istemediği öğrenildi. Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya, tatbikatın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Soruşturma içeriğiyle ilgili açıklama yapamayacağını belirten Kaya, "İki tane savcımız, ben ve diğer bulunması gereken ilgililer nezaretinde olay yerinde tekrar inceleme yapıldı. Karma bir işlem bu arkadaşlar. Dolayısıyla müvekkilime sorular da soruldu. Bazı sorular karşısında susma hakkını kullandı. Bu karma bir işlem olduğu için, hem yer gösterme yapıldı, hem sorularla muhatap oldu. Haleti ruhiyesini
tahmin edebiliyorsunuzdur" dedi. Kaya, zanlının içeride neden 1.5 saate yakın tutulduğu yönündeki sorular üzerine, "Tüm işlemler yasaların emrettiği çerçevede yapılıyor. Onlar da çok titiz davrandılar. Ne yapıldıysa, ne işlem görüldüyse tek tek her şey zabıta geçiriliyor" diye konuştu.

"Evde cinayetin izleri var mı?" sorusuna, "Bir kere daha buraya gelmiştik mahkeme kararıyla. O zaman nasılsa, şimdi de aynı şekildeydi" yanıtını veren Kaya, cesedin bulunduğu Etiler'de tatbikat yapılmayacağını ifade etti. Avukat Kaya, Cem Garipoğlu'nun ruh halinin kötü olduğunu ve soruşturma gizliliği devam ettiği için içeride yaşananlara ilişkin detaylı bilgi veremeyeceğini söyledi. Usulsüz bir işlem olmadığına dikkat çeken Kaya, "Çocuk, sorulara cevap vermek istemedi falan değil, olay yerini görmek istemedi, içeriye girmek istemedi. Bunların hepsi tutanağa geçirildi. Usulsüz bir işlem yok. Kendini yere atacak hali yok. Getirildi, düzenek orada kurulmuştu. Savcılar, ne gerekiyorsa hepsini sordular. O haleti ruhiyeyle davrandı. O ruh halindeki tavrını da tutanağa geçirdiler. İçeride bir de psikolog vardı" şeklinde konuştu

BİZE ULAŞIN