Emlakçı cinayetinin sırrı çözüldü

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 22.10.2009 10:23 ABONE OL
İzmir'in Konak ilçesinde, 19 Mayıs 2009 tarihinde evinin önünde başından tabancayla vurularak öldürülen emlakçının "Aşk" cinayetine kurban gittiği belirlendi. Emlakçı Felemez Aksöz'ün, komşusu Ali T. tarafından öldürüldüğü anlaşıldı.

Olay, 19 Mayıs 2009 tarihinde Konak ilçesi Kadifekale semtinde meydana geldi. Emlakçılık yapan sekiz çocuk babası 41 yaşındaki Felemez Aksöz, işyerini kapattıktan sonra bir süre arkadaşlarıyla sohbet edip evine gitmek için yola çıktı. Aksöz'ün yolu evinin önüne geldiğinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından kesildi. Aksöz'ü başından tabancayla vuran saldırgan izini kaybettirdi. Silah sesini duyup evden çıkan Aksöz'ün yakınları, hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İlk müdahalesi olay yerinde
yapıldıktan sonra Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Aksöz, kurtarılamadı.

CİNAYETİ İŞLEDİĞİ YERE GELİP ÇALIŞMALARI İZLEMİŞ

Olayla ilgili soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekibi, Felemez Aksöz'ün iş, özel ve aile yaşamını mercek altına aldı. Araştırmada, Aksöz'ün cep telefonundan sürekli komşusu Ali T.'nin (26) bir birahanede garson olarak çalışan eşi Semra T. (21) ile konuştuğu belirlendi. Polis, günlük işlerde çalışarak geçimini sağlayan Ali T.'yi sorguladı. Ali T.'nin, Aksöz'ün vurulduğu gün olay yerine gelip polisin çalışmalarını izlediği ortaya çıktı. Sakallı olan Ali T.'nin top sakal bırakarak eşkalini
değiştirdiği de saptandı. Olayla ilgili çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran ekip, Ali T. ile beş aylık hamile eşi Semra T.'yi Antalya'da saklandıkları evde yakaladı. Gözaltına alınan karı koca İzmir'e getirildi. Zanlılardan Ali T.'nin, "eşiyle ilişki yaşadığını öğrendiği için Aksöz'ü öldürdüğünü" söylediği öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan karı koca zanlılar, adliyeye sevk edildi.

FAİLİMEÇHUL KALMADI

Emlakçı cinayetinin çözülmesi ile birlikte 2009 yılının başından beri 10 aylık süreçte İzmir'de meydana gelen 61 cinayet olayının faillerinin tamamının yakalandığı belirtildi. Emniyet yetkilileri, 2007 yılından 1 ve 2008 yılından da 1 cinayetin faillerinin meçhul olduğunu, her iki olayın fail ya da faillerinin de kısa sürede yakalanması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU