Kardeş Öcalan: Kürtler 'Dağ değil ova' dedi...

DTP ve PKK'yı uyaran Osman Öcalan, "Davranışlarına dikkat etsinler. Yoksa süreç yara alır" dedi

Abdullah Öcalan'ın Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşi Osman Öcalan, "eve dönüşü" değerlendirirken, demokratik açılım süreciyle ilgili DTP'ye ve PKK'ya uyarılarda bulundu. "Kürt halkı dağ değil ova demiştir" diyen Öcalan'ın mesajları şöyle:
HALKIN BARIŞ İSTEĞİ: Habur Sınır Kapısı'ndan girişler önemlidir ve olumludur. Benim için önemli olan 34 kişilik grubun gelmesinden öte halkın barış isteğidir. Halkın bu karşılamaya ilgisi herkesi düşündürmelidir. Halk, devletin ve hükümetin yürüttüğü bu demokratik barış açılımına destek vermiştir. Kürt halkı dağ değil ova diyor. Halk dağdakilere 'ova'da toplanın diyor.
SEÇENEĞİNİ ORTAYA KOYMALIDIR: DTP ve PKK çok dikkatli hareket etmeliler. Barış karşıtlarının ekmeğine yağ sürecek davranış ve söylemlerden uzak durulmalı. Yoksa süreç çok yara alır. DTP ve PKK, devletin bu tutumunu takdir etmeliler.
AÇ BIRAKILMAMALI: Gelen bu insanlar aç bırakılmamalı. Aç kalan insan bir süre sonra soygun yapar, çeteleşir veya mafyaya bulaşır. Çünkü bu gelen insanlar silahtan başka bir şey bilmiyor.
BİZE DE CESARET VERDİ: Hükümetin ve devletin takındığı tavır bizlere de cesaret verdi. Şahsen benim dönüş isteğim de bir kat arttı. Bana göre süreç başlamıştır ve artık geriye gidiş olmaz.

BİZE ULAŞIN