Bol tehdit ve küfürlü Ergenekon duruşması

Ergenekon davasının dünkü duruşmasında sanık Osman Yıldırım, bir avukatı 'kelleni alırım' diye tehdit etti. Alparslan Arslan ise küfür edip kürsü tekmeledi

Ergenekon davasının duruşmasında sanıklardan Sevgi Erenerol'un avukatı Vural Ergül'ün mahkeme heyetine "Gizli tanık 9'un kimliğinin deşifre olmasına rağmen, hala gizli tanık konumunda olması yargıyı ahlaksızlaştırmıştır" sözleri gerginlik yarattı. Duruşmaya ara verildiğinde, 9 nolu gizli tanık olduğu ileri sürülen Osman Yıldırım avukat Ergül'e döndü. Yıldırım, "Osman ne diyorsun" diyen avukata "Kelleni alırım ulen, kahpe'' diye bağırdı.

ARSLAN SALDIRIYI ANLATTI

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan da hakimin "Raporlara göre, ceza ehliyetine sahip olduğunuz, kendinizi akıl hastası gibi göstermeye çalıştığınız belirtiliyor'' sözleri üzerine "Doktorlara sormak lazım. 10 gün yaşadım hastanede. Manevi problemler yaşamamak için uğraş içindeyim'' dedi. Arslan, başka soru üzerine de Danıştay saldırısından bir gün önce binaya gittiğini, hakim Mustafa Birden'in odasını tespit ettiğini belirtti. Arslan, "İkinci gün Danıştay binasına gittim. Birden'in odası kapalıydı. Kapıyı zorladım. Çayçı geldi. 2- 3 metre ötedeki odaya girdi. Ben de yürüyerek o tarafa gittim. İçeri girdim. Birden'i tespit ettim. Bismillahirahmanirahim diyerek ateş ettim'' diye konuştu. Çapraz sorgusunun ardından mahkeme başkanı Köksal Şengün Arslan'ın sorgusunu sürdürdü. Şengün, "Avukatlık yaptığını söylüyorsun. Böyle hukuk dışı işleri nasıl yapabildin? Dinden bahsediyorsun. Yaptıkların dinle bağdaşıyor mu" diye sorunca Arslan, "Hak var, hak" dedi. Şengün "Dini duygularının yoğunluğu ne zaman başladı ki seni adam öldürmeye kadar götürdü" diye sorunca da "Evvelden beri vardı. Çocukluktan beri, ta beşikteyken" yanıtı verdi. Israrlı sorular üzerine küfür etmeye başlayarak kürsüyü tekmeleyen Arslan'ı jandarmalar tuttu. Birinci Ergenekon davasının görülmesine bugün devam edilecek.

BİZE ULAŞIN