Devlet zirvesinden randevu istediler

Dernek temsilcileri, Gül, Erdoğan ve Orgeneral Başbuğ'dan randevu istedi. Gül'ün yoğun programı nedeniyle randevu talebi reddedildi

Gazi ve şehit aileleri dernekleri, "eve dönüşe" tepkilerini göstermek için uzun vadeli bir yol haritası hazırlayacak. 34 PKK'lının Türkiye'ye giriş yapmasına tepki gösteren dernekler güç birliği yapacak. Türkiye'deki tüm Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimler Derneği temsilcileri önümüzdeki hafta Ankara'da bir araya gelerek, alacakları tavır konusunda bir yol haritası belirleyecek.

İSTİŞARE YAPILACAK
Dernek temsilcileri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'dan randevu istedi. Gül'ün yoğun programı nedeniyle randevu talebi reddedildi. Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan ise yanıt bekleniyor. Terör örgütü PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananlar Kahramanmaraş, Adana, Kocaeli, Sivas ve Osmaniye'de protesto edilmişti. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Kahramanmaraş Şubesi üyeleri tepkilerini kendilerine verilen madalyaları iade ederek göstermişlerdi. Ancak anlık reaksiyon göstermek istemeyen ve daha kalıcı bir duruş sergilemek isteyen gazi ve şehit aileleri, izleyecekleri strateji konusunda istişareler yapma kararı aldı. Derneklerin izleyecekleri yol haritası Ankara'da düzenlenecek ve tük derneklerin katılacağı toplantının ardından belirlenecek. Devletin zirvesiyle yapılan görüşmeler de gazilerin izleyecekleri yol haritası konusunda belirleyici olacak.

BİZE ULAŞIN