Azeri bayrağını çöpe atan polise ceza

Bursa'da Azerbaycan bayrakları toplanırken kusuru bulunan bir polis memuru açığa alındı. Olayın kışkırtıcıları için de inceleme yapılıyor

Türkiye-Ermenistan milli maçında stada sokulması yasaklanan Azerbaycan bayraklarının gelişigüzel atılmasıyla ilgili soruşturmada bir polis memuru açığa alındı. Bursa'da 14 Ekim'de oynanan maçta önce yasaklanan, sonra serbest bırakılan Azerbaycan bayrağının stada girişi son olarak FIFA talimatıyla engellenmişti. Bayraklar kapıda polis tarafından toplanmıştı. Toplanan bazı bayrakların kutulardaki görüntüleri medyaya yansıyınca Valilik inceleme başlatmıştı. Bursa Valisi Şahabettin Harput düzenlediği basın toplantısında, polisin kaydettiklerinin yanı sıra 10 ulusal ve 3 yerel televizyon kanalının kamera görüntüleri ile yerel ve ulusal basında çıkan fotoğraf ve haberlerin incelendiğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Stat kapısındaki dış kontrol sırasında Azerbaycan bayraklarının düzenli şekilde uygun kutulara konulması ve böylece muhtemel bir kısım istismarların da engellenmesi konusunda gerekli duyarlılığı, dikkat ve ihtimamı göstermede kusurlu oldukları kanaatiyle 1 amir, 2 polis memuru hakkında disiplin soruşturması açılmış, bunlardan 1 polis memuru işten el çektirilmiştir." Vali Harput, olayda tahrik ve kargaşaya sebebiyet veren kişilerle ilgili inceleme için eldeki görüntülerin savcılığa gönderildiğini bildirdi.

Cephede bir Azeri asker öldürüldü
ÖNEMLİ bölümü Azerbaycan'ın Ermeni işgali altındaki toprakları üzerinde bulunan Azeri-Ermeni cephe hattındaki ateşkes ihlallerinde bir Azeri askeri öldü. Ermeni güçleri, Azeri güçlerine otomatik silahlarla ateş açtı. 6 aylık asker Eldar İsmayılov, kalbinden vurularak hayatını kaybetti.

BİZE ULAŞIN