Akdağ: 5 ay kimseyle öpüşmeyin

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "El sıkışma ve öpüşme adetinden 5 ay kadar vazgeçilmelidir. Uzaktan da sevgimizi gösterebiliriz" dedi

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile domuz gribi önlemleri hakkında bir basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "5 ay boyunca öpüşmeyi sarılmayı erteleyin" dedi. Bakan Akdağ da az sayıda da olsa ağır vakaların hastaneye yatışlara ve ölümlere yol açabileceğini söylerken, "Bu işin aileler arasında panik yaratmasının gereği yok. Kurumsal tedbirler alınırken, bireysel tedbirlere dikkat edilmeli. El sıkışma ve öpüşme adetinden 5 ay kadar vazgeçilmelidir. Uzaktan da sevgimizi gösterebiliriz. Sarılmayı erteleyebilirsek hastalığın yayılmasını engelleyebiliriz" diye konuştu. Akdağ öğrencilerin Kasım ayı sonundan itibaren aşılanmaya başlanacağını duyurdu.

TRT3'DEN EĞİTİM VERİLECEK

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte domuz gribi nedeniyle okulların tatil edilmesinden dolayı eğitime ara verilmesini, televizyon üzerinden telafi eğitimle tamamlamak için TRT ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre TRT3 kanalından sabah saat 07.00'den 14.00'e kadar temel eğitim dersleri verilmeye başlanacak. Okullar 1 aydan fazla kapalı tutulursa, eğitim yılının uzatılması kararı alınacak.

BİZE ULAŞIN