Bodrum'da timsah paniği!

Havuzundan kaçarak Bodrum-Milas Karayoluna çıkan bir timsah ortalığı ayağa kaldırdı. Kuşadası'na gitmek üzere Bodrum- Milas Karayolu'nda ilerleyen sürücü Süleyman Erkek, Güvercinlik köyü yakınlarında yol ortasında bir sürüngen olduğunu görerek aracını yol kenarına park etti.

Heyecanla canlıyı inceleyen ve timsah olduğunu anlayınca şaşkına dönen Süleyman Erkek, jandarmaya ve o bölgedeki arkadaşlarına olayı haber verdi. Sürücü ve arkadaşları, herhangi bir aracın ezmemesi için ellerinde tahta parçasıyla boyu 1 metre dolayında olan timsahı ürküterek yol kenarındaki otluk alana yönlendirdiler.

Bodrum ve Milas istikametinden gelen sürücülerde yol kenarında arazideki hareketliliği görerek ne olduğunu anlamaya çalışırken bir timsahla karşılaşınca şaşkınlıklarını gizleyemedi. Milas'ın Güllük Belediye Başkanı Aytunç Kayrakçı da timsahı görmeye gelenler arasında yer aldı. Muğla İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Tarım Müdürlüğü'ne de olay bildirildi.Otların arasında hareket eden ve zaman zaman duran timsahı yakalamaya çalıştıklarını belirten Ozan Can Aslan, "Yakalayamadık. Saldırıyor. Tahtayı tuttuğu zaman parçalıyor" dedi. Timsahın gözden kaybolup gitmemesi için takip eden Aslan ve Erkek, ellerindeki halatı kement yapıp yakalamaya çalışmalarına rağmen başarılı olamadılar. Timsahın saldırıya geçmesi üzerine de yetkilileri beklemeye karar verdiler.

TRAFİK POLİSLERİ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Karayolu üzerinde bir timsah olduğu yönünde gelen ihbar üzerine trafik akışını kontrol etmek üzere bölgeye gelen trafik polisleri de timsahı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Görevli memurlar, birilerinin kendileriyle dalga geçtiğini düşündüklerini belirterek meslek hayatlarında ilk kez böyle ilginç bir olayla karşılaştıklarını söyledi.

HAVUZDAN KAÇMIŞ

Yetkililerin konuyu araştırması üzerine timsahın Güvercinlik köyü çıkışında Agora Restaurant'ın bahçesinde kendisi için hazırlanan küçük havuz şeklindeki yuvasından kaçtığı ortaya çıktı. İşletmeden 200 metre uzakta bulunan ve isminin "Nilo" olduğu öğrenilen timsah, elinde çuvalla olay yerine gelen restaurantın işletmecisi Ali Gümüş tarafından yakalanarak bakıldığı yere geri götürüldü. Timsahı iki yıldır beslediğini söyleyen Ali Gümüş, şunları söyledi: "Havuzun kenarında boşluk bıraktık, buradan çıktı demek. Bugün turistler vardı bunu görmek istiyordu. Bende havuzun dibinde yatıyor sanıyordum. Geçen sene İzmir'de almıştım. Ağzından tutmazsanız tehlikeli. Saldırır bir yerinizi koparabilir." Öte yandan yaşanılan olayla ilgili jandarma güçleri ve Milas İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri de bölgeye gelirken, timsah "Nilo" ile ilgili tutanak düzenlediler.
BİZE ULAŞIN