Hayalleri dinleyip hayal üretiyorlar

'Hayallerdeki evi' üretmeyi hedefleyen Sinpaş, Clinton ve Schröder'i konuk ederek hayallere yeni pencere açıyor. Çelik: Dünya liderlerinin hayallerini dinleyeceğiz

İddialı konut projeleri üreten Sinpaş, gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için de temel atıyor. Bu yıl 450 öğrenciye burs veren şirket, bir diğer sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışanlarına ve topluma örnek olacak kişileri Türkiye'ye getiriyor. Son randevuya eski ABD Başkanı Bill Clinton ile eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder katılacak. Şirket, geçen yaz Julio Iglesias'ı Türkiye'ye getirmişti. Dünya çapında bir şarkıcı olan Iglesias'ın özelliği ise İspanya'nın Real Madrid futbol takımında gelecek vaat eden bir kaleciyken sakatlanması ama hayata küsmeyerek güzel sesi sayesinde bambaşka bir kariyer yapmasıydı. Iglesias, 1.5 yıl kısmen felçli kaldıktan sonra hayallerini nasıl hayata geçirdiğini anlattı İstanbul'da.

'GENÇLERE DE AŞILIYORUZ'
Şimdi Türkiye'yle hayallerini paylaşacak isimler ise dünya tarihine imzasını atmış eski liderler. 2 Kasım Pazartesi günü "Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik" adı altında düzenlenecek konferansa, eski ABD Başkanı Bill Clinton ile eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder katılacak. Dünyaya yön veren liderler, hikayelerini anlatacak. Sinpaş'ın patronu olan Yüksek İnşaat Mühendisi Avni Çelik, "Bölge lideri konumunda olan ülkemiz, bu iki lideri ağırlayacak. Bir zamanlar dünyaya hükmeden bu liderlerin hayallerini dinleyeceğiz" diyor. Hayal üretimini gençlere de aşıladıklarını anlatan Çelik, sadece bu yıl içinde 450 öğrenciye burs verdiklerini söylüyor. Çelik, 35 yıl önce "Ticaret genlerimde var" diyerek gayrimenkul işine adım atmış. Doğduğu Çorum'un Alaca kasabasından esinlenerek evler yaratırken bulmuş kendini. Hayallerinin adını "Yeni İstanbul" koyan Çelik, eski İstanbul'u koruyarak, kıyılarına doğayla barışık, elit ve güvenli yerleşim alanları kurmayı amaçlıyor. Bosphorus City Projesi'yle "İstanbul'un ikinci Boğazı"nı yaratması buna örnek. Çelik, şöyle diyor: "Sinpaş bir mühendislik-mimarlık grubu değil. Burası bir okul. Biz önce hayal üretiyoruz. Sonra o hayali yaratıyoruz. Mühendis ve mimarlarımdan proje istemiyorum, 'Bana hayal üretin' diyorum. Bu nedenle biz yaratıyoruz. Boğaziçi'nin güzelliklerini Halkalı'ya taşıyan Bosphorus City Projesi'nde birçok Boğaz semti hayat buldu. Bu hayal gücü değil de ne? Hayal üretmek çok önemli. Bu nedenle mimar ve mühendislerimizi hayallerine göre seçiyoruz. En iyi hayal kuran kazanıyor."

BİZE ULAŞIN