Bayram coşkusu Türkiye'yi sardı

ANITKABİR
Resmi törenler 08.45'te Anıtkabir'de başladı. Aslanlı Yol'un başında Erdoğan, Baykal'ın yanına gitti ve elini sıktı. Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlığındaki devlet erkânı, Aslanlı Yol'dan yürüyerek mozoleye geçti. Gün boyu 148 bin 102 kişi Anıttabir'i ziyaret etti.

ADANA
Uğur Mumcu Meydanı'ndaki törenler sabah saatlerinde başlarken, Çelik-İş Sendikası üyesi bir grup, PKK aleyhinde sloganlar attı. Gaziler PKK'lıları karşılamayı protesto için siyah kurdele taktı.

DENİZLİ
Cumhuriyet Bayramı geçit törenine katılmak isteyen Eğitim-İş, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) üyelerine izin verilmemesi üzerine arbede yaşandı.

ISPARTA
Isparta'daki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında şehit anne ve babaları ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla yürüdü. Törene katılan vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şehit yakınları alkışlandı.

RİZE
Bayramı denize girerek kutlayan Belediye Başkanı Halil Bakırcı, fırtına çıkınca dev dalgalarla boğuşmak zorunda kaldı. Daha sonra vali, belediye başkanı ve idare amirleri gençlerle horon çekti.

ANTALYA
Şehit ve gazi dernekleri ile yürüyüşe katılan 39 yaşındaki Murat Kat, protokolün önüne gelip, "Açılımı protesto ediyorum. Şehit ailelerini yürütmeyenler, teröristlere miting yaptırıyor" diye bağırdı.

Büyükanıt'tan Öz'e Ergenekon şakası
Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Ergenekon savcısı Zekeriya Öz, Dolmabahçe Sarayı'ndaki resepsiyonda karşılaştı. "Mağduruyum" dediği davanın savcısı Öz'le sohbet eden Büyükanıt, "Buraya benim için mi geldiniz?" diye espri yaptı. Vali Güler'in de bulunduğu gruptakilerin gülüşmelerinin ardından da "Çok zor bir iş yapıyorsunuz. Allah kolaylık versin" dedi.BİZE ULAŞIN