'Öpüşme yasağına bakan uyuyor mu?'

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın A gribinden (Domuz gribi) korunmak için '5 ay öpüşmeme' önerisi siyaset ve sanat dünyasında yankı buldu. Esprili yaklaşımların da sergilendiği değerlendirmelerde, Bakan Recep Akdağ'ın kendi evinde bu yasağı uygulayıp uygulamadığı merak konusu oldu.

CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun:
"Bizde virüs yok. Kimse, eşine ve çocuğuna virüslü muamelesi yapmaz. Toplum olarak, öpüşme yasağına uymayız. Bir seçmen gelir sizin boynunuza sarılır ve yanaklarınızdan öper siz de onu öpersiniz. Benim evimde bir yasak olmaz. Ben, sayın bakanın evinde öpüşme yasağı uygulanıyor mu merak ediyorum."

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen:
"Hijyen ve kişisel önlemler faydalı olur. Eşler birbirini öper. Evden çıkarken, gelirken hatta çıkarken unuttuysanız hemen geri döner eşinizi öpersiniz. Öpüşme olmazsa eşler arasında kuşku doğabilir."

CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir:
"Eşini 5.5 ay öpmemek çok ağır bir ceza olur!.. Ben hükümetin A gribi salgını konusunda yeterli tedbirleri aldığını düşünmüyorum."

Psikolog Mehmet Bekâroğlu:
"Bu yasağın geleneklerimizi etkileyeceğini sanmıyorum. Biz öpüşen bir toplumuz. Sarılma, tokalaşma ve öpüşme bizim geleneğimizdir. Sağlık Bakanı, yaptığı açıklamalarla toplumu korkutuyor. Süreç böyle yönetilmez."

Sinema sanatçısı Kadir İnanır:
"Sağlık Bakanı öpüşmesin o zaman. Millet 5.5 ay öpüşmeyecekse ben de söz veririm ve öpüşmem. Öpüşmeyeceğim."

BİZE ULAŞIN