Şehit ailelerinden 'eve dönüş' görüntülerine tepki

Kandil ve Mahmur'dan gelen PKK üyelerinin teslim olması sırasında yaşananlar, yurdun çeşitli illerinde çeşitli eylem ve yürüyüşlerle protesto edildi.

KONYA: Çumra'da düzenlenen 'bayrak yürüyüşünde yüzlerce kişi sokağa döküldü. Şehit aileleri ve vatandaşlar, sloganlarla yürüdü.
GAZİANTEP: Şehit ailesi derneklerinin üyeleri, Türk bayrakları ve şehit fotoğraflarıyla, PKK aleyhine slogan atarak yürüdü. Gaziantep Gaziler Vakfı Başkanı Mehmet Yeter, yaptığı açıklamada, planlı ve projeli yapılan şovların halkla devletin arasını açmaya yönelik olduğunu savundu ve "Esas amaç, TSK'nın almış olduğu sınır ötesi harekat yetkisini kullandırmama mücadelesidir'' dedi.
BAYBURT: "Şehitlere Rahmet, Teröre Lanet'' mitinginde, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', "Kahrolsun PKK'', "Ne mutlu Türk'üm diyene'' sloganları atıldı ve Saat Kulesi Meydanı'na kadar yüründü.
EDİRNE: Keşan'da toplanan yaklaşık bin kişilik grup, terörü lanetleyen dövizler taşıyarak, saygı duruşunda bulunduktan sonra, Keşan Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nı okudu.
KARAMAN: Şehit ailelerine hitaben konuşan bir Güneydoğu gazisi, PKK üyelerinin teslim oluşu sırasındaki yaşananları kabullenemediklerini, şehit yakınları ve gazilerin madalyalarını devlete geri verebileceklerini belirtti. ambulansta müdahale etti.
YOZGAT: Cuma namazından sonra yüzlerce Yozgatlı ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı'nda protesto gösterisi düzenledi.
ANTALYA: Cuma namazı çıkışında toplanan bir grup, hükümet aleyhine çeşitli sloganlar atarak yürüdü. SABAH

BİZE ULAŞIN