İzmir'de korkunç cinayet

İzmir'in Çiğli ilçesinde, işsiz olduğu öğrenilen Kutbettin Taş, boşanmak isteyen karısı Fatma Taş'ı 27 yerinden bıçakladıktan sonra balkondan aşağı attı.

Pazar 08.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 08.11.2009 11:48
ABONE OL
Olay, önceki gece saat 00.30 da Güzeltepe'de bir apartmanda meydana geldi. Bir süre önce cezaevinden çıkan ve işsiz olduğu öğrenilen Kutbettin Taş (42), boşanmak isteyen ev hanımı eşi Fatma Taş'ı (35) konuşmak için Güzeltepe'deki bir arkadaşının evine çağırdı.

Fatma Taş, 16 yaşındaki kızı Gözde Taş'ı yanına alarak ayrı yaşadığı eşinin yanına gitti. Kutbettin Taş eşini ikna edemeyince tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine evdeki ekmek bıçağıyla eşini çeşitli yerlerinden bıçakladı. Talihsiz kadın can havliyle balkona kaçtı. Hırsını alamayan Kutbettin Taş, eşini balkondan aşağı attı. Kutbettin Taş, olaya tanık olan kızını da dört yerinden bıçakladıktan sonra evden dışarı çıktı.

Zanlı, kaçarken yerde yatan karısını tekrar bıçakladı. Sesleri duyan çevre sakinleri durumu polise ve sağlık ekibine bildirdi. 112 ekibi yaralıları Karşıyaka Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırdı. Vücudunun çeşitli yerlerinden 27 kez bıçaklanan Fatma Taş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 16 yaşındaki Gözde Taş ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavi altına alınan genç kızın hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliği ekibi kaçan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.