İzmirli 'birlik' istedi

PKK'lıların teslim olması sırasında yaşananları protesto amacıyla düzenlenen 'Millete Birlik, Vatana Bütünlük Mitingi'nde şehit aileleri ön saflarda yer aldı

Pazartesi 09.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009
ABONE OL
İzmir'de çeşitli sivil toplum örgütleri ve partilerin katılımıyla, "Millete Birlik, Vatana Bütünlük Mitingi" düzenlendi. Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu'nun organizasyonunda sivil toplum kuruluşları ve bazı partilerin katılımıyla Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen miting için ellerinde Türk bayraklarıyla katılan binlerce vatandaş, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Türkiye laiktir, laik kalacak" sloganları attı. Miting nedeniyle güvenlik önlemleri alan polis, alana giriş yapanları tek tek aradı. Üst araması yapan polislerin yüzlerine maske takmaları dikkati çekti. Mitinge bireysel olarak katılan şehit aileleri ve gaziler ön saflara çağrıldı. Şehit resimlerini taşıyan aileler, miting boyunca gözyaşı döktü.

'ÜZÜNTÜYLE İZLİYORUZ'

Mitingi düzenleme komitesi adına konuşan Avukat Erdoğan Üzer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, birlik, beraberlik istediğini, son günlerde yaşananları ise üzüntüyle izlediğini belirtti.

5 BİN KİŞİ KATILDI
Mitingde konuşan, şehit astsubay Kadir Aydın'ın babası Ahmet Aydın "Vatan için evlat verdik. Bu vatanı kimseye bırakmayacağız" dedi. Mitinge 5 bin kişinin katıldığı belirtildi.