'Domuz gribi' dolandırıcılarına dikkat

Çarşamba 11.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009 13:02
ABONE OL
Kastamonu'da kendisini sağlık memuru olarak tanıtan bir kişi, domuz gribi muayenesi bahanesiyle girdiği yaşlı çiftin evinden 3 bin TL ile ziynet eşyalarını alıp kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, Kırkçeşme Mahallesi İkioluk Sokakta Mehmet Sarımehmetoğlu'nun (80) evine gelen bir kişi kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtarak domuz gribi muayenesi yapacağını söyledi.
Sarımehmetoğlu'nun eşi Hatice Sarımehmetoğlu'nu (78) muayeneye başlayan dolandırıcı, yaşlı kadından üzerindeki ziynet eşyalarını çıkartmasını istedi. Yaşlı kadının ziynet eşyalarını çıkartıp bir kenara koymasının ardından muayeneye başlayan dolandırıcı, önce yaşlı kadının üzerinde ''kefen parası'' olarak sakladığı 3 bin TL'yi ardından da ziynet eşyalarını aldı.

Muayene sırasında tansiyon aletinin bozulduğunu iddia ederek evden otomobilinden yenisini getirmek için ayrılan 35 yaşlarındaki kişinin, eve tekrar dönmemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan yaşlı çift, polise başvurdu.

İhbar üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı. Kastamonu Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Öztürk, domuz gribi ile ilgili olarak bu tür evlere giden sağlık ekiplerinin olmadığını belirterek, vatandaşları kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.