Bayram'da otoyollar ücretsiz mi?

Pazartesi 16.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 16.11.2009 21:09
ABONE OL
Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Kurban Bayramı'ndan önce yapılan son Bakanlar Kurulu toplantısı olduğu bugün bayram süresince otoyolların, köprülerin ve toplu taşıma araçlarının kullanımıyla ilgili bir karar aldıklarını bildirdi.

Çiçek, şöyle devam etti: ''26 Kasım 2009 Perşembe günü saat 00.00'dan başlayarak 30 Kasım 2009 Pazartesi günü saat 24.00'e kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden yararlanmak daha evvel aldığımız karar çerçevesinde olacak. 27 Kasım 2009 Cuma günü saat 00.00'dan başlayarak 30 Kasım 2009 Pazartesi günü saat 24.00'e kadar da belediyelerle bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlanma bakımından bayram münasebetiyle bir kolaylık getirilmiş oluyor.''

Bakanlar Kurulu toplantısında AB-Türkiye ilişkilerinin de ele alındığını belirten Çiçek, İsveç'in dönem başkanlığında çevre faslının açılabilmesi için Türkiye'nin Pozisyon Belgesi'nin ilgili merkeze gönderildiğini kaydetti. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın konuyla ilgili son çalışmalar ve fasılla ilgili Bakanlar Kurulu'na bilgi verdiğini aktardı.

Merkez Bankası'nın yılda iki kez, yürüttüğü para politikalarıyla ilgili Bakanlar Kurulu ve TBMM'ye bilgi verdiğini hatırlatan Çiçek, bu çerçevede 2009 yılının son bilgisinin bugün Bakanlar Kurulu'na sunulduğunu bildirdi. Ekonomik gelişmeler ve para politikalarıyla ilgili muhtemel gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yapıldığını kaydetti.

Toplantıda, Bakanlar Kurulu'nun Türkiye'nin çeşitli yerlerine gitmiş olan üyelerinin uygulanan politikalarla ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu aktardı.