Alkolü fazla kaçıran Amerikalı askere dayak

Çarşamba 18.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009 18:25
ABONE OL
İzmir'de, bir arkadaşı ile birlikte eğlenmeye çıkan Amerikalı asker, aldığı aşırı derecede alkolün etkisiyle kimliği belirsiz kişilerle tartıştı.

Çıkan kavgada başına bira şişesiyle vurulan Seth Yates'in burnu kırıldı. İzmir'de, Pazartesi günü Basra Körfezi'nden gelen ABD savaş gemisi USS Bataan'da görev yapan 25 yaşındaki asker Seth Yates, önceki gece bir arkadaşıyla eğlenmeye gitti. Gece geç saatlere kadar eğlenen Seth Yates gece saat 01.30 sıralarında Alsancak'taki Gündoğdu Meydanı ile Cumhuriyet Bulvarı'nın kesiştiği noktada aldığı aşırı alkolünde etkisiyle kimliği belirsiz kişilerle tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Yates'i döven kimliği belirsiz kişiler, kafasında bira şişesi kırdı. Kanlar içerisinde kalan Yates, çevredeki vatandaşlar tarafından çağrılan ambulansla Yenişehir'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polisin sorularını yanıtsız bırakan ve burnunda kırık olduğu tespit edilen Yates, kendisini dövenlerden şikayetçi olmayınca, tedavisinin ardından taburcu edildi.