Baltalı vahşet

Perşembe 26.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009 14:20
ABONE OL
Çorum'da, yurt dışında inşaat işçisi olarak çalışan kişi, eşine sarkıntılık ettiği iddiasıyla eniştesini baltayla öldürdü.Alınan bilgiye göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) inşaat işçisi olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası Orhan Y (35), yaklaşık bir hafta önce Çorum'a geldi.

Ulukavak Mahallesi Çam Değirmeni Sokak'ta bulunan evine çağırdığı evli ve 2 çocuk babası eniştesi Hüseyin U (39) ile tartışmaya başlayan Orhan Y, çıkan kavga sonucu evde bulunan baltayla eniştesini öldürdü.

Olaydan sonra polisi arayan Orhan Y, cinayet işlediğini itiraf ederek, teslim oldu.Gözaltına alınan Orhan Y ile eşi Gülcan Y, emniyetteki sorgusunun ardından adli makamlara sevk edildi.

Hüseyin U'nun, bir süredir Orhan Y'nin eşi Gülcan Y'ye (25) sarkıntılık yaptığı, genç kadının da durumu eşine bildirdiği öğrenildi. Yaklaşık bir hafta önce Çorum'a gelen Orhan Y'nin, eşinin telefonuna gelen mesajları incelediği ve eniştesini öldürmek için evine davet ettiği iddia edildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.