7 askerimiz burada şehit oldu

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 15:37
ABONE OL
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı hain saldırının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Hain saldırı, dün saat 15.30 sıralarında Sazak Karakolu'na 1 kilometre mesafede meydana geldi. Reşadiye ilçe merkezinden Land Rover marka askeri araçla karakola dönen askerlere teröristler tarafından pusu kuruldu. Yoğun sis, ormanlık alan ve virajlı bir noktada teröristlerce taranan askeri araçta bulunan askerlerden 1 uzman jandarma çavuş, 1 jandarma onbaşı ve 5 jandarma er olmak üzere 7 güvenlik görevlisi şehit oldu, 1 uzman jandarma çavuş ve 2 jandarma er de yaralandı. Saldırıda havanın sisli ve ormanlık alan olmasından faydalanan teröristler kayıplara karıştı. Teröristleri yakalamak için bölgede operasyonlar başlatıldı. Bölgeye takviye askeri birlikler gönderilirken, köye giriş-çıkışlar kapatıldı. Yer yer yoğun sisin hakim olduğu bölgede operasyonlar devam ediyor.

İŞTE ŞEHİTLERİMİZİN PUSUYA DÜŞTÜĞÜ YER - VİDEO


25 METREDEN ÇAPRAZ ATEŞE TUTULMUŞLAR

Tokat'ın Reşadiye ilçesi Sazak Köyü yakınlarında pusuya düşürülerek şehit edilen 7 askerin 25 metreden çapraz ateşe tutulduğu öğrenildi.

İlçeye 12 kilometre, Sazak köyüne ise 2 kilometre mesafede meydana gelene olayda teröristlerin daha önce yerleştikleri yamaçtaki çalılıkları siper olarak kullandığı belirtildi.

Olay sonrası bölgede geniş çaplı operasyon yapan güvenlik güçleri, bugün sabah saatlerinde de savcılık incelemelerde bulundu. Savcılar olay yerinde kalan araç ve parçaları toplayarak delil bulmaya çalıştı.
Bu arada yetkililerden alınan bilgiye göre saldırının ilçeden dönüş yapan askeri aracı gören teröristlerin yaklaşık 25 metre mesafedeki 3 farklı noktadan askeri aracı çapraz ateşe tuttuğu öğrenildi. Teröristlerin bölgedeki çalılıkları siper olarak kullandıkları kaydedildi.